Mulčovače pro všechny nosiče

Údržba zelených ploch, stejně jako jiná odvětví, podléhají značnému tlaku na cenu. Přesto tento požadavek je nezbytné udržet profesionální výsledek.

Možným řešením je ošetřování zeleně s mulčovači, jejichž použitím je travní materiál nadrobno rozsekán a vzniklá hmota rovnoměrně rozprostřena ve slabé vrstvě po celé ploše. Půdní bakterie ji ihned začnou rozkládat a organické živiny postupně hnojí zatravněnou plochu. Snižuje se riziko úniku hnojiva do podzemních vod, mulč zamezuje vysušování půdy, posiluje se půdní biologie, aktivuje provzdušňování a podporuje tvorba humusu. Žádoucím druhům travin to prospívá, plevely jsou potlačovány. Trávník je zelenější a zdravější.
Díky konstrukčním vlastnostem jsou mulčovače Müthing všestranné a jejich použití obyčejně nezávisí na počasí. Dobře si poradí s údržbou kvalitních „anglických“ trávníků a zvládnou i práci v „divokém“ porostu. Není nutné opakovat mulčování příliš často, neboť stroje Müthing dovedou pracovat i s vyšším porostem. Robustní technika zaručuje dlouhou životnost s nízkými náklady na provoz a na údržbu. Odpadá manipulace s posečenou hmotou, šetří se čas a náklady na dopravu. Mulčováním se zkvalitní trávník a podstatně klesnou provozní náklady.
V případě strojů od firmy Müthing, které v ČR zastupuje firma Agrokonzulta Žamberk, jsou tyto zkušenosti ověřené na mnoha místech. Výrobce nabízí stroje od záběru 80 cm – dokonce i pro jednoosé nosiče. Je jimi možné vybavit malotraktory od výkonu10 k, speciální nosiče, stroje s předním dvoubodovým závěsem, často označované jako „frontky“, svahové nosiče i klasické komunální a zemědělské traktory.
V sortimentu jsou i mulčovače boční na údržbu příkopů, mezí, či jen na zvýšení záběru v kombinaci s klasickým mulčovačem, neseným vpředu traktoru. Stranové mulčovače lze agregovat s nosiči o výkonech od 15 do 200 k. Pro speciální svahové nosiče je v sortimentu i model do čelního závěsu.
Stroje Müthing se vyznačují nejen kvalitním zpracováním, robustností, ale i několika technickými detaily, které je drží na špici. Jsou to především vysoké otáčky rotoru, odhoz materiálu za opěrný válec, patentované protiostří typu „žraločí ploutev“ a další výhody. K tomu přistupuje široká škála příslušenství a možnost agregace prakticky se všemi známými traktory celé výkonové škály.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *