Modrý šikula ve službách biatlonu

Čeští biatlonisté se řadí již mnoho let ke světové špičce. Dostat se mezi nejlepší na světě a umísťovat se na „bedně“ je velká dřina jak pro samotné sportovce, tak pro celý široký tým, který za nimi již od mládí stojí a pomáhá jim.

Technika New Holland se snaží našim biatlonistům ulehčit práci spojenou s přípravou tréninkových areálů a posunout se i v této oblasti na profesionální úroveň, která je běžná ve světových střediscích jako jsou Ruhpolding, Oberhof nebo Anterselva.

Biatlonový areál v Letohradě poskytuje kvalitní tréninkové zázemí mládežnickým týmům a využívá se často i na soustředění i české reprezentace. Navíc se tady konají otevřená mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, Český pohár v biatlonu a v příštím roce Letohrad přivítá zimní olympiádu dětí a mládeže (ZODM) 2018.

Areál se rozkládá celkem na 80 hektarech okolo bývalého letohradského lomu. Srdce tvoří pětadvacetihektarová plocha, kde je dvoukilometrový asfaltový okruh – v zimě uměle zasněžovaný, střelnice, trestné kolo, klubovna, posilovny, sklady, ubytovací a technické zázemí, sauna a regenerační část pro sportovce.

Traktor Boomer 3045 tréninkového centra Biatlon Letohrad disponuje výkonem 46 koňských sil, které jsou na všechna čtyři kola přenášené přes plynulou, řetězovou převodovku EasyDrive s maximální pojezdovou rychlostí 30 km/h. Traktor má jedno samostatné hydraulické čerpadlo pro řízení a další samostatné s průtokem 37 litrů oleje za minutu pro dva vnější okruhy.

Tříbodový závěs má zvedací kapacitu 1600 kg. Manipulaci s materiálem zajišťuje čelní nakladač Stoll FC 350 P. Traktor Boomer 3045 byl dodán i s dalším příslušenstvím: čelně neseným zametacím kartáčem Matev o záběru dva metry, bočně neseným mulčovačem a vozíkem.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down