11.04.2022 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Modernizovaná modelová řada traktorů

Traktory Zetor Proxima patří k univerzálním a spolehlivým pomocníkům, které najdeme v mnoha malých i středních hospodářstvích, v lese i v komunálu. Hlavním důvodem jejich oblíbenosti je nízká spotřeba paliva, vysoká spolehlivost a jednoduchost konstrukce, což se promítá v celkových nízkých provozních nákladech. V letošním roce projde model Proxima několika inovacemi a funkčními vylepšeními. Nejdůležitější novinka se nachází pod kapotou, kde bude nový čtyřválcový přeplňovaný motor Deutz o výkonu 97–125 koní, který splňuje emisní normu Stage V. K prvním zákazníkům se inovovaný model vydá na konci letošního roku.

 

První Proxima byla uvedena na trh v roce 2004. Za tu dobu se jich vyrobilo a po světě jezdí již více než 36 000 kusů. Aktuálně tak patří k nejoblíbenějším modelům značky Zetor. Ke svým letošním 18. narozeninám dostane několik funkčních vylepšení, které ji učiní pro zákazníky ještě atraktivnější. A o jaké inovace půjde?

„Tou nejzásadnější změnou je přechod na emisní stupeň Stage V se čtyřválcovým přeplňovaným vznětovým motorem TCD 3.6 o výkonu 97–125 koní od společnosti DEUTZ AG,“ přibližuje Marek Buchar, technický ředitel společnosti Zetor Tractors a. s. „Plnění emisní normy Stage V zajišťuje spolu s recirkulací výfukových plynů, selektivní katalytickou redukcí (SCR) a oxidačním katalyzátorem (DOC) také filtr pevných částic (DPF). Motor je vybaven moderním vstřikovacím systémem Common-Rail. Na první pohled si také většina zákazníků jistě všimne nového výfuku a podstatně plynulejšího a tiššího chodu motoru.“

K dispozici budou i nadále tři modelové řady: Proxima CL, GP a nejvýkonnější HS.  Traktor nabídne mimo jiné i vylepšené ovládací prvky na přístrojové desce, nádrž na močovinu o objemu 21 l nebo indikátor zanesení převodového oleje. Ten je lehce dostupný pod kabinou traktoru a umožňuje obsluze jednoduchou a rychlou kontrolu čistoty oleje.

„Před kabinou je také nově dostupný vývod stlačeného vzduchu, který přináší možnost komfortnějšího čištění chladičů. Dá se ale také využít například pro huštění pneumatik. Na přání může být traktor vybaven externí uzamykatelnou skříňkou na nářadí, která má vylepšené upevnění a vyšší nosnost,“ pokračuje ve výčtu novinek Marek Buchar.

Proxima je vyhledávána pro její jednoduchost, spolehlivost a úspornost. Na těchto pilířích je postavena i nová modernizovaná řada, která zároveň vychází vstříc požadavkům a potřebám uživatelů.

„Traktory modelové řady Proxima byly vždy spolehlivým a univerzálním pomocníkem. Věříme, že premiéra inovované řady bude úspěšná a těšíme se, až ji budeme moci veřejnosti představit na veletrzích v Česku a na Slovensku. První zákazníci se pak na modernizovaný model mohou těšit na konci tohoto roku,“ uvedl na závěr Petr Konštacký, ředitel Úseku prodeje a marketingu společnosti Zetor Tractors.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down