20.12.2018 | 08:12

Moderní servisní hala jako dárek k narozeninám

Hezký a hodnotný dárek si ke svým dvacátým osmým narozeninám věnovala v podobě nové servisní haly společnost P & L. Slavnostní otevření se uskutečnilo začátkem prosince v rámci dne otevřených dveří uspořádaného v areálu obchodního a servisního střediska v Kroměříži. Nechyběla ani výstava nabízené zemědělské a komunální techniky a více než hojný počet návštěvníků si tak mohl kromě moderní haly prohlédnout i některé technické novinky.

Kroměřížské obchodní a servisní středisko společnosti P & L funguje od roku 2001, do tohoto data působilo několik let v obci Pačlavice. „Původní areál firma postupně přebudovala a zajišťuje v něm prodej a servis zemědělské a komunální techniky včetně prodeje náhradních dílů. Výstavba nové servisní haly byla letos již životní nutností. Servisovaná technika, zvláště ta zemědělská, je stále větší, a jelikož servis chceme i nadále poskytovat na veškeré prodané stroje, je třeba se tomuto trendu přizpůsobit. Nabídku zemědělské techniky navíc rozšířily traktory na podvozcích nákladních  automobilů Tatra speciálně určené pro zemědělský provoz a v nové hale můžeme poskytovat i jejich servis na špičkové úrovni,“ říká vedoucí servisu kroměřížského střediska Petr Soukeník.

Jak dále sdělil, servisem se v Kroměříži momentálně zabývá deset pracovníků, další tři mají na starosti sklad náhradních dílů. V rámci mobility služeb mají servisní technici k dispozici deset servisních vozidel, se kterými jsou schopni pokrýt potřeby oprav přímo u uživatelů techniky. Kroměřížské středisko v současnosti obchodně a servisně pokrývá okresy Přerov, Kroměříž, Hodonín, Břeclav, Zlín, Uherské Hradiště, Vsetín, Nový Jičín, Frýdek-Místek a Ostrava. „Nicméně naši servisní technici často vyrážejí i za hranice těchto regionů, některé servisní zásahy zajišťujeme i na Slovensku,“ poznamenává Petr Soukeník.

V rámci servisních prací zabezpečují pracovníci v Kroměříži záruční a pozáruční servis, diagnostiku mobilních zařízení, hydrauliky, údržbu a servis klimatizací.*