20.04.2009 | 12:04

Mobiliář přispívá ke zkrášlení obcí a měst

Upravené náměstí, park nebo náves je vizitkou každé obce a každého města. Nedílnou součástí těchto veřejných prostranství je také městský mobiliář a informačně orientační značení. Všichni kolem sebe denně vidíme příklady toho, jaká změna v této oblasti v uplynulých letech nastala.

Brněnská společnost Urbania působí na trhu městského mobiliáře a dopravního značení od roku 2001. Lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, zastávkové přístřešky, informační tabule, orientační systémy a další vybavení, to jsou produkty, které můžeme všichni využívat ve městech a obcích po řadu let. K výrobě je důležité pečlivě vybrat takový materiál, který je maximálně odolný povětrnostním vlivům a, bohužel, mnohdy musí odolat i projevům vandalismu. Proto je dobré použít kvalitní domácí i exotické dřevo, kov s antikorozní úpravou, pružné plasty, recyklované plasty a sklo.
Lavičky a koše jsou oblíbeným artiklem
Nejoblíbenějším typem lavičky je jednoznačně lavička TUBO. Její předností je moderní tvar bez ostrých hran, kvalitní povrchová úprava a způsob ukotvení. Při vývoji tohoto výrobku byl kladen důraz na maximální odolnost související s umístěním na veřejných prostranstvích.
Robustní ocelová pozinkovaná konstrukce zaručuje vysokou odolnost. Dřevěná prkna jsou opatřena lazurovacím lakem.
Mezi odpadkovými koši drží pomyslné první místo určitě plastový koš typu Prima Linea. Nabídka košů je dnes obecně zaměřena především na plastové výrobky. Podle zkušeností z uplynulých let víme, že plastové odpadkové koše se osvědčily. Poměr ceny a životnosti nemá na trhu konkurenci. Plastový koš je opatřen vyjímatelnou uzamykatelnou nádobou. Koš je vyroben z vysokopevnostního polyethylenu (HDPE).
(red)