13.09.2017 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mechanickou cestou na odstraňování plevele

Možností řešení odstraňování plevele z chodníků a dalších veřejných prostranství je hned několik. Varianta použití chemických přípravků již je či ještě co nevidět bude výrazně omezena s ohledem na ekologické aspekty tohoto řešení. Ekologičtějšími řešeními je využití likvidace pomocí horké vody nebo plamene. Klasikou ovšem zůstává likvidace nežádoucí zeleně mechanickou cestou. Právě na mechanický odstraňovač plevele AS Motor – AS 50 WeedHex vsadili v akciové společnosti Komwag, podniku čistoty a údržby města působící především v Praze.

Mechanický odstraňovač plevele využívají pracovníci Komwagu již třetí sezónu.

„Před pořízením tohoto stroje jsme plevel odstraňovali mechanicky pomocí škrabek, či agresivních kartáčů agregovaných se samosběrnými zametači, nebo nosiči nářadí. Ale ani jedno z těchto řešení se nám nezdálo optimální a především dostatečně rychlé. Tak jako zřejmě většina provozů technických služeb se potýkáme s nedostatkem kvalitních a spolehlivých pracovních sil, proto hledáme možnosti, kde v tomto směru ušetřit. A odstraňovač plevele sliboval několikanásobně vyšší produktivitu, než lze očekávat při ručním čištění. Obsluhu stroje navíc zastane pouze jeden člověk. Proto jsme využili nabídky společnosti Unikont Group, která dlouhodobě patří k našim osvědčeným dodavatelům techniky a pro produkty značky AS Motor získala generální zastoupení. Určitě šlo o dobré rozhodnutí, stroj pracuje třetí sezónu bez podstatných závad a podle našich kalkulací se nám investice do něj vrátila již po první odpracované sezóně,“ hodnotí novou posilu technického parku technický ředitel společnosti Komwag, Ing. Jan Petružálek.

Jak dále uvedl, ve srovnání s jinými možnostmi odstraňování plevele patří mezi výhody stroje AS 50 WeedHex fakt, že plevel odstraňuje pouze jedním přejezdem a s využitím zásobníku není většinou třeba nasazení dalšího dočišťovacího stroje. „Navíc jde o velice jednoduché mechanické zařízení se snadnou obsluhou i servisem. Ovšem nehodí se k nasazení na každém druhu povrchu,“ zdůraznil Jan Petružálek.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down