22.05.2019 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mechanické odstraňování plevele má okamžitý efekt

Jednou z mnoha činností, kterou společnost AVE Kolín pravidelně zajišťuje pro město, je letní čištění chodníků a místních komunikací. K tomu neodmyslitelně patří i odstraňování plevele. Při této operaci již třetí sezónu výrazně pomáhají ocelové a zametací kartáče z produkce české firmy VARI, které nahradily v minulosti využívané manuální čištění.

„Plán pravidelné údržby vzniká ve spolupráci se zástupci města začátkem kalendářního roku, kdy společně připravíme harmonogram blokového čištění ulic s předstihem na celý rok. S blokovým čištěním začínáme většinou v polovině března a probíhá prakticky denně s výjimkou prázdnin do konce listopadu. Podle zátěže a důležitosti jsou některé oblasti čištěny třikrát za rok, jinam se dostaneme během roku pouze jedenkrát. V rámci blokového čištění je třeba v daném úseku nejen odstranit plevel a samozřejmě i další nečistoty, ale vykonat i další práce, jako je údržba zeleně, opravy městského mobiliáře, čištění sloupů veřejného osvětlení a podobně. Na to je třeba mít k dispozici dostatek lidí a nová technologie odstraňování plevele nám v tomto ohledu výrazně pomáhá,“ popisuje provozní technik letní údržby Libor Souček.

Dříve zajišťovala odstraňování plevele pracovní četa vyzbrojená motyčkami a škrabkami, nyní postačí tři pracovníci obsluhující dva ocelové a jeden válcový zametací kartáč, všichni další se mohou věnovat jiným činnostem, takže zvýšení produktivity je na první pohled patrné. Navíc se podstatně zlepšila i kvalita čištění.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down