Malý stroj s velkými možnostmi

S novinkou od italského výrobce TSM přišla nedávno na český trh společnost A-TEC servis s. r. o. Komunální zametací stroj s bateriovým pohonem TSM Itala 135 BT importér tady poprvé představil loni v listopadu na kongresu Sdružení komunálních služeb v Seči. Přivezl ho i na stejnou akci letos v květnu do Frymburku.

„Těší nás, že tento komunální zametač na ekologický pohon vzbudil pokaždé značný zájem odborné veřejnosti. Stroj TSM Itala 135 BT je ekologický, s velice tichým provozem a hodí se například pro úklid veřejných prostranství, chodníků, zastávek, cyklostezek a podobných venkovních prostor včetně průmyslových areálů. Ideální je pro klidové zóny, například centra měst s pohybem značného počtu osob. Vzhledem k elektrickému pohonu se uplatní i při práci uvnitř,“ řekl nám obchodní zástupce firmy A-TEC servis Martin Drahokoupil.

Sběr smetků se odehrává za pomoci dvou bočních talířových přimetacích kartáčů a jednoho centrálního, válcového. Objemnější odpad a nečistoty z obtížně přístupných míst, například v okolí záhonů nebo pod lavičkami či jinými překážkami, je možné vysávat dvoumetrovou hadicí o průměru 100 mm. Zametač TSM Itala 135 BT lze použít v závislosti na pracovních podmínkách jako ručně vedený, obsluha může využít v případě potřeby sedák nebo po připojení vozíku sedačku.

Do základní výbavy elektrického komunálního zametacího stroje patří kartáče ze směsi polypropylenu a ocelových štětin s centrální regulací přítlaku, zkrápěcí systém s 30litrovou nádrží na vodu, zadní 135litrový ergonomický zásobník na nečistoty, držák čelního odpadkového koše, lehká a pevná sací hadice s držákem, ovládací a uzavírací páky nasávání, filtr s elektrickým čističem, počítadlo motohodin, osvětlení, houkačka, bzučák zpětného chodu, červená koncová světla a hasicí přístroj.*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2018)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *