18.03.2019 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Malý jubilant s dobrou reputací

Je tomu už pět let, co John Deere představil traktor, který mu do té doby ve stáji chyběl – model X950R s úsporným a přitom výkonným vznětovým tříválcem pod kapotou a se středovým výhozem do košů nesených vzadu. Za tu dobu tyto stroje natočily stovky a tisíce motohodin v Praze, Kolíně, Třebíči a na mnoha dalších místech České republiky.

Za těch pár let si tento traktor dokázal vybudovat skvělé jméno a dobrou reputaci. Zkušenosti uživatelů u něj vyzdvihují především vynikající kvalitu sečení, jež se vzhledem k nepatrným rozměrům snoubí s překvapující výkonností. A také příznivou spotřebu nafty na úrovni zhruba 2,5 litru na hodinu práce. Vznětový tříválec s objemem 1,1 litru a výkonem 18,5 kW (25 koní) je totiž nejen spolehlivý, ale i velice hospodárný.

Široký tunel

Hlavním předmětem činnosti je samozřejmě sečení – obecních trávníků, parků, fotbalových i jiných sportovních hřišť. Proto mají traktory John Deere X950R zadní středový výhoz s širokým tunelem, který se nezacpe ani při práci v přerostlé, vlhké trávě. Ten má ještě jednu velkou přednost, z boku žacího ústrojí nevyčnívá žádný výhoz ani sběrač, takže se žací ústrojí při sečení svým lemem dostane až do krajů, aby je dokonale vysekalo.

Dva záběry

John Deere k tomuto traktoru dodává dvounožové žací ústrojí se záběrem 122 nebo 137 cm, přičemž výška sečení se v obou případech nastavuje v rozmezí 25 až 112 mm, rozděleném do 13 poloh. Robustní kryty ústrojí jsou po obvodu zesíleny lemem a trávník před skalpováním chrání stavitelná opěrná kolečka. Otáčky nožů se zapínají a vypínají elektricky, samotné ústrojí spouští do záběru a zdvihá hydraulika. Ovládání je přitom velice snadné a pohodlné zásluhou dvoufunkční páky vetknuté do blatníku nad pravým zadním kolem.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down