11.08.2022 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Malá ochutnávka před veletrhem Bauma

Sortiment strojů a digitálních technologií představí na mnichovském veletrhu Bauma 2022 (24.–30. 10.) také společnost Doosan. Expozici bude dominovat sekce inovačního centra. Pod tématem Powered by Innovation ukáže firma nejnovější výsledky vývoje systémů jako jsou například Concept-X, Xitecloud a DoosanCONNECT.

Nebudou chybět ani další unikátní produkty, jako je celosvětově první transparentní lžíce nebo nový model DX225LC-7X, první chytré pásové rypadlo společnosti Doosan.

Na Baumě bude dále poprvé k vidění řada strojů z rozrůstající se nabídky značky Doosan, a to ve všech segmentech. K vrcholům bude patřit nové stotunové pásové rypadlo DX1000LC-7, oceňovaný kolový nakladač DL580-7 a zcela nová verze 4 x 4 kloubového dumperu (ADT) DA45-7. Vedle nové řady modelů kompaktních kolových nakladačů Doosan se představí také další novinky: minirypadla o hmotnosti 2 až 5 tun a desetitunové midi kolové rypadlo. Další atrakcí pro návštěvníky veletrhu bude předpremiéra prvního Doosan minirypadla s nulovými emisemi, modelu DX20Z-E, jehož uvedení na trh se plánuje během roku 2023.

Inovované systémy

Doosan předvede nejnovější verzi Concept-X, první bezobslužné automatizované a integrované řídicí řešení na světě pro staveniště, lomy a těžební lokality.

XiteCloud je první fází komercializace Concept-X – maximalizuje produktivitu začleněním komplexních 3D průzkumů staveniště pomocí dronů a výpočtů zemních prací do cloudové platformy, což umožňuje jejich realizaci za jeden až dva dny.

Aplikace nové generace

Na veletrhu Bauma představí Doosan svůj systém správy vozového parku a majetku DoosanCONNECTTM TMS. Jedná se o mobilní aplikaci dostupnou pro zařízení Apple i Android, která nyní zákazníkům nabízí nový systém správy „vše v jednom“ pro stavební techniku Doosan.

Nejnovější upgrade aplikace DoosanCONNECT přináší další služby a rozšířenou celkovou funkčnost, což umožňuje řídit všechny procesy od provozu a údržby až po nákup dílů prostřednictvím jediné platformy. Systém je navržený tak, aby zvýšil produktivitu a efektivitu na staveništích díky snížení potřeby času a úsilí při správě zařízení ve srovnání s offline a jinými řešeními.

Transparentní lžíce

Jedinečný bezpečnostní systém „transparentní lžíce“ společnosti Doosan bude na veletrhu Bauma poprvé. Jedná se o první bezpečnostní řešení svého druhu, které maximálně eliminuje nebezpečí mrtvých úhlů před lžicemi kolových nakladačů – viz obrázek.

Chytré rypadlo

Nový model DX225LC-7X je prvním chytrým pásovým rypadlem společnosti Doosan, které bude celosvětově poprvé představeno právě na veletrhu Bauma. Stroj je navržený tak, aby obsluze pomohl pracovat rychleji a efektivněji.

Pro usnadnění tohoto cíle nabízí tento model ve standardní výbavě řadu atraktivních nových funkcí včetně technologie plně elektrické hydrauliky (Full Electric Hydraulic, FEH). Kromě systému FEH zahrnují další standardní funkce u modelu DX225LC-7X integrované 2D systémy navádění a ovládání a rovněž virtuální zeď E-Fence.

Největší model

Doosan na Baumě také premiérově představí nové stotunové pásové rypadlo DX1000LC-7. Jedná se o největší model rypadla, který kdy společnost vyrobila. Samozřejmostí je splnění emisní normy Stage V.

Model DX1000LC-7 pohání nejvýkonnější motor ve stotunové třídě a má také nejvyšší hydraulický průtok u této velikosti stroje, což zajišťuje nejlepší výkon v dané třídě, navíc s vyšší produktivitou, nižší spotřebou paliva a plynulejším ovládáním.

Kloubový dumper

Další světovou premiéru na veletrhu Bauma bude mít první Doosan kloubový dumper 4 x 4. Nová verze DA45-7 je konkurencí pro pevné dumpery ve třídě 40 tun.

Díky pohonu 4 x 4 se nová verze lépe než pevné sklápěče vyrovnává se špatnými silnicemi, hladšími jízdními povrchy a strmějším terénem. Nový dumper má také díky kloubové konstrukci lepší poloměr otáčení než srovnatelné pevné nákladní vozy.

Rypadla nové generace

Na Baumě bude možné poprvé vidět vybrané modely minirypadel nové generace a nové midi kolové rypadlo společnosti Doosan. Nová minirypadla DX27Z-7 o hmotnosti 2,8 tuny, DX35Z-7 o hmotnosti 3,9 tuny, DX50Z-7 o hmotnosti 5,4 tuny a DX55R-7 o hmotnosti 5,7 tuny jsou ideální pro práci ve stísněném prostoru. Na veletrhu Bauma bude k vidění také nové desetitunové midi kolové rypadlo DX100W-7.

Kolové nakladače

Aby nebylo novinek a inovací málo, Doosan ve své expozici také premiérově představí pět nových modelů kompaktních kolových nakladačů, DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7, s provozní hmotností od 3500 do 5000 kg.*

Foto archiv/Doosan

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down