07.06.2013 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lisy pro každý materiál

Mezi přední výrobce balíkovacích lisů patří rakouská rodinná firma Roither Maschinenbau GmbH. Sídlí v městečku Seewalchen u dálnice A1 spojující Linec se Salcburkem. S výrobou lisů Austropressen firma začala v roce 1973 a dodnes je vyvezla do více než 40 zemí světa. V České republice ji zastupuje společnost Wincorp.

V katalogu najdeme vertikální a horizontální balíkovací lisy, poloautomatické a automatické kontinuální balíkovací lisy, automatické lisy na plechovky a lisy na zpracování barelů. Určeny jsou na zpracování různých druhů materiálů, jako například kartóny, papír, fólie, PET láhve, expanzní materiály, plechovky…

Jedna i více komor
Mezi nejmenší patří vertikální balíkovací lisy řady K, které mohou být jedno- nebo vícekomorové. K jejich instalaci stačí malý prostor a jejich obsluha je jednoduchá. Zpracovávají kartón, papír, fólie, přepravky na ovoce, PET láhve, plechovky do objemu 60 l. Lisovací tlak se pohybuje mezi 5 – 6 t a hmotnost balíků je od 30 kg do 80 kg. Mají horní plnění a manuální vázání.
Lisy řady APV mohou být také jedno- nebo vícekomorové. S lisovacím tlakem od 9 do 50 t dosahují hmotnosti balíků od 100 do 500 kg. Jsou vybaveny digitálním displejem, na kterém se zobrazují jednotlivé kroky. Součástí těchto lisů je patentově chráněný systém AWS, který umožňuje automatické narovnávání lisovací desky. U těchto lisů vhodných do menších prostor je rovněž k dispozici manuální vertikální vázání.

Horizontální lisy
Lisy řady KNL, AP a APS patří mezi horizontální balíkovací a jsou určeny pro zpracování objemných materiálů, textilu, PET lahví, dutých předmětů, styroporu, kartónů, fólií… Mají velký plnící otvor a u výstupních dveří je hydraulická pojistná deska. Lze je dodat s vyklápěcím zařízením na kontejnery.
Lisovací tlak u řady KNL se v závislosti na materiálu pohybuje mezi 10 až 16 t a balíky mají hmotnost 80 – 350 kg. Lisy řady AP jsou profesionální s hydraulicky ovládanými dvoukřídlými dveřmi a lisovacím tlakem od 20 do 40 tun. Plnící násypka s řezacím systémem umožňuje kontinuální plnění lisů řady APS. Jsou vhodné především pro zpracování kartónů a fólie. Hmotnost balíků se pohybuje mezi 300 a 700 kg. Vázání je horizontální.

S kontinuálním plněním
Poloautomatické kontinuální lisy řady AP-SK mají tlak od 12 do 36 t a lze dosáhnout hmotnost balíku až 400 kg. Řezací systém v plnící násypce umožňuje kontinuální plnění. Tlak ve výstupním kanálu je nastavován automaticky ze třech stran.
Největšími výrobky v nabídce firmy Roither jsou automatické kontinuální balíkovací lisy řady APK. Tato modelová řada je podle zpracovávaného materiálu a lisovacího tlaku (od 16 do 135 t) rozdělena do šesti kategorií.
Předností jsou speciálně vyvinuté řezací nože s optimálním řezným úhlem, které zajišťují plynulé zpracování různých druhů materiálů. Pomocí automatického nastavování tlaku ve výstupním kanálu ze tří stran se dosahuje velké hmotnosti balíků. Významnou součástí těchto lisů je automatický systém Drillfix, který umožňuje absolutně spolehlivé vázání u vysoce zhutněných balíků.

Modifikace a speciality
Na základě dlouholetých zkušeností nabízí firma Roither velké množství různých variant vybavení lisů APK, mezi něž se řadí například delší lisovací kanál, křížové vázání, perforátor, virbulátor…
Jako jediný výrobce na trhu má v katalogu model lisu APK-SS na zpracování pěnové hmoty a dalších expanzních materiálů (lisovací tlak je 32 – 55 t). Mezi speciální výrobky patří lisy na plechovky a barely řady DS a FP, které zpracovávají plechovky do objemu 60 l a barely do 200 l. Automatický lis DS-A 700 dosahuje u Al plechovek výkon až 3 t za hodinu.

Popisek: Plnoautomatický kontinuální lis řady APK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down