10.01.2017 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Liebherr: více než padesát let práce s odpady

Když zaslechneme německý název Liebherr, asi se většině z nás vybaví jeřáb nebo bagr. Někteří si pak představí lednici, kterou mají ve své kuchyni. Liebherr má již půl století své pevné místo také na mnoha překladištích nebo manipulačních dvorech.

Odpadové hospodářství, stejně tak jako spousta dalších průmyslových oborů, vyžaduje velké množství manipulací, nakládek nebo třídění různých druhů materiálů. Pro tyto účely je dnes v nabídce spousta druhů a typů strojů, jako jsou nakladače, překladače materiálu či manipulátory. Avšak i tato dnes již vyspělá technika zažívala léta vývoje, ke kterému významnou měrou přispěla svým inovativním myšlením i rodinná firma Liebherr.

Dr. Ing. Hans Liebherr, od roku 1949 německý průmyslník a faktický vynálezce věžových jeřábů, tak jak je dnes známe, se po svém úspěchu na tomto poli pouštěl i do konstrukce a vlastní výroby dalších typů strojů, které buď v té podobě neexistovaly, anebo byly v plenkách. Po jeřábech tedy následovalo hydraulické rypadlo neboli bagr, dál výroba lednic, letadlových podvozků, domíchávačů betonu a dalších a dalších strojů. A právě na bázi zmiňovaných hydraulických rypadel později vznikl na začátku šedesátých let první Liebherr překladač materiálu. Dnes po letitém vývoji nalézají tyto stroje uplatnění především v odpadovém průmyslu, v manipulačních skladech a na šrotištích. 70 léta byla ve znamení dalšího mohutného rozvoje firmy do mnoha dalších odvětví stavební a jiné techniky, přičemž se konstruktéři Hanse Liebherra pustili do vývoje další důležitého manipulačního stroje a sice kloubového nakladače, které dnes patří mezi světovou špičku a vyrábějí se v mnoha speciálních provedeních.

Dnes, tedy po letech vývoje založeného na praxi, zkušenostech a přáních z řad uživatelů těchto strojů, nabízí firma Liebherr v oblasti průmyslového nasazení širokou produktovou paletu překladačů, kloubových nakladačů a manipulátorů. Je tedy zřejmé, že Liebherr, jehož majiteli jsou stále pouze členové rodiny, i mnoho let po smrti svého zakladatele dál pokračuje v jeho šlépějích a přináší na trh speciální stroje a inovace, které jsou v dnešním světě stále důležitější.*

(mg)

Podrobnosti v Komunální technice 12/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down