19.05.2017 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošní rok zaměří především na zdokonalení produktů

Společnost Agrometall uspořádala ve svém areálu v Novém Dvoře u Heřmanova Městce tradiční dny otevřených dveří. Ve venkovní výstavní expozici byla v rámci dvoudenní akce vystavena komunální, zahradní a zemědělská technika jednak z produkce pořádající firmy a objevila se také již tradičně široká nabídka strojů John Deere, Bednar FMT, Kverneland, Merlo a dalších.

Vyráběný sortiment zůstává stabilní a zahrnuje různé varianty zametačů, sněhových radlic, fréz a sypačů komunikací.

„V letošním roce bychom se rádi věnovali hlavně vylepšením a doplnění vyráběných produktů, které bychom chtěli obohatit o moderní elektronické i hydraulické prvky, aby plně vyhovovaly požadavkům uživatelů. Vyložené novinky jsme si proto nepřichystali, ale u některých vystavených exponátů již došlo k inovacím,“ uvedl vedoucí odbytu produktů Agrometall Vladimír Krčil.

S novou elektronickou řídicí jednotkou

Výstavní premiéru si odbyl traktorový sypač VS-T již v loňském roce v rámci zářijových Dnů zahradní a komunální techniky na letišti v Havlíčkově Brodě. Tentokrát se stroj představil s vylepšeným ovládáním s novou dotykovou obrazovkou. S pomocí elektronické řídicí jednotky, která je nadstandardním vybavením sypače, může obsluha volit například dávku posypu, přesný pracovní záběr, směr posypu a evidovat ujetou vzdálenost či celkovou ošetřenou plochu. Zařízení bylo vyvinuto přesně podle požadavků získaných z praktického provozu sypače. Univerzální sypač komunikací VS-T je určen pro agregaci do tříbodového závěsu traktoru nebo manipulátoru. Stroj vhodný pro aplikaci inertního i chemického materiálu s volitelným objemem zásobníku 1; 1,5, nebo 2 m3 může být vybaven třemi druhy sypacího ústrojí. Válečkové sypací ústrojí pracuje se záběrem dva metry, diskové sypací ústrojí má záběr dva až šest metrů a k dispozici je též kombinované sypací ústrojí umožňující volbu obou uvedených pracovních záběrů. „Je pravdou, že kombinované sypací ústrojí se na tuzemském trhu zatím příliš neprodává, ale kombinované stroje pracují například ve Špindlerově Mlýně i na Šumavě a jejich výsledky jsou velice dobré,“ upozornil Vladimír Krčil.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down