07.06.2013 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Letošek ve jménu inovací

Společnost DVOŘÁK – svahové sekačky s. r. o. je již několik let respektovaný výrobce svahových sekaček Spider. Své produkty prodává ve více než 40 zemích celého světa. V minulém roce přibyl do portfolia firmy třetí a současně nejmenší stroj Spider MINI.

Svahová sekačka pro poloprofesionální použití byla uvedena na trh z důvodu poptávky zákazníků po menším stroji, který by ale nijak neubíral z předností svých větších sourozenců. Svahová dostupnost až 30°, snadná manévrovatelnost i bezpečný provoz jej předurčují k použití na těžce přístupných místech zahrad, břehů rybníků nebo členitých pozemků kolem horských chalup.

Malé tělo, velký výkon

Kvůli častému používání sekačky Spider MINI k téměř profesionální údržbě pozemků zvolil výrobce pro letošní rok výkonnější motor Briggs & Stratton, řadu 950. Jednotka má vyšší výkon i točivý moment, což se naplno projeví při sečení hustého porostu.
Nově je také jako volitelné příslušenství nabízen mulčovací kryt, který zlepšuje již tak výborné mulčování nízké trávy. To je dále podpořeno standardně dodávaným oboustranně broušeným nožem se šířkou záběru sečení 56 cm. Kryt se nasazuje i snímá velmi jednoduše bez nutnosti použití speciálního nářadí.
Dálkové ovládání zajišťuje kontrolu pojezdu a řízení a umožňuje obsluze stroj nastartovat a nouzově vypnout. Ostatní funkce, jako například regulace výšky sečení či spínání kosy, jsou ovládány ručně přímo na sekačce. Spider MINI je dále osazen zcela originálními řetězovými portálovými převody, které zaručují spolehlivý bezúdržbový provoz, umožňují snížit těžiště stroje, který tak celkově zlevňují a zjednodušují.
Spider MINI i nadále zachovává nejvyšší bezpečností standardy. Důkazem je i průmyslové dálkové řízení, která má stejné bezpečností funkce jako ovládání u modelů vyšší řady. Zaručuje tak maximální bezpečnost pro uživatele, který již nemusí být přítomen na svahu a riskovat své zdraví. Minimalizace hmotnosti stroje má příznivý dopad jak na spotřebu a emise, tak na stoupavost sekačky a její šetrnost k travnímu krytu.
Stroj se prodává v síti 30 dealerů po celé České republice.

Profesionál každým coulem

Větší ze sortimentu strojů Spider, typ ILD01, je sekačka pro profesionální použití se vším všudy. Záběr sečení 80 cm a maximální svahová dostupnost 55° umožňují nasazení zvlášť při údržbě příkopů a svahů kolem komunikací, lesních školek a ovocných sadů, zatravněných skládek, elektráren, elektrických rozvoden, letišť, sjezdovek a parků. Velmi vhodná je tato sekačka i pro údržbu vodojemů, ploch kolem vodních nádrží, říčních toků a vodních děl. Lze ji bez obav využít i při údržbě mokřadel a pozemků v chráněných krajinných oblastech.
Také tento typ vyjíždí v letošním roce s novým motorem. Čtyřdobý dvouválec Kawasaki FS541V o objemu 603 cm3 má 18 koní, což poskytuje dostatečný výkon i pro ty nejnáročnější svahy. Sekačka dokáže posekat až 3000 m2 za hodinu se spotřebou pouze 3 l benzínu.
Kompletní ovládání stroje pomocí dálkového ovládání zajišťuje potřebný komfort a nezbytné bezpečí pro obsluhu, zejména při práci v těžkých a svažitých terénech. Dosah dálkového ovládání přesahuje 100 m. Vysílač je napájen výkonným akumulátorem, který umožní 20 hodin práce.

Vládkyně svahů

Největší z řady svahových sekaček – typ Spider ILD02 se záběrem sečení 123 cm, má hodinový výkon až 7000 m2. Motor Kawasaki s výkonem 24 koní dovolí bezproblémovou práci i v těch nejnáročnějších podmínkách.
Navzdory svým rozměrům váží model ILD02 pouze 335 kg. Vděčí za to lehké konstrukci hlavního rámu z hliníkových slitin. Unikátní řešení pohonu všech kol zajišťuje snadné ovládání a jejich plynulé natáčení v plném rozsahu 360°.
Volitelným příslušenstvím je stabilizační naviják, který napomáhá k údržbě svahů se sklonem až 55°. Lano délky 33 m umožňuje velký rozsah pohybu na svahu. Dalším příslušenstvím je sněhový pluh šířky 140 cm, který dovoluje využívat sekačku i v zimním odbobí.
Spider ILD02 najde uplatnění všude tam, kde potřebujete posekat nepřístupný či dlouho neudržovaný pozemek, ale i tam, kde je vyžadována vysoká kvalita a frekvence kosení. Jedná se o celosvětově nejprodávanější rádiem řízenou sekačku.

Nový nosič nářadí

Naprostou novinkou je víceúčelový nosič nářadí 3RIDER. Je určen na rozlehlé svahy a plochy například kolem přehrad, dálnic a golfových hřišť. K pohonu slouží dieselový motor Kubota o výkonu 25 koní usazený v hliníkovém rámu.
Unikátně zavěšený kyvný podvozek umožňuje plavnou jízdu těžkým terénem. K pohodlí obsluhy přispívá inteligentní systém řízení s možností přepínání tří jízdních režimů. Rovněž tento typ se řídí pomocí dálkového ovladače. V případě rovných ploch může operátor pohodlně ovládat stroj ze sedadla. Ve větších svazích nebo v náročném terénu je 3RIDER řízen z bezpečné vzdálenosti.
Prvním dodávaným příslušenstvím je nově vyvinuté žací ústrojí se záběrem 223 cm. Jeho jedinečnost spočívá v jednoduchém způsobu volby mezi mulčováním nebo klasickým sečením. K přenosu síly na žací ústrojí slouží kardanový hřídel. Hodinový výkon žacího ústrojí dosahuje až 18 000 m2 při minimální spotřebě paliva.
Vyklopením žacího ústrojí do servisní polohy lze snadno vyměnit nože umístěné ve dvou řadách za sebou. Další výjimečnou vlastností stroje je průběžné a automatické čištění chladiče nasávaného vzduchu stíracími kartáči.
Jeden stroj pro každou práci
Vzhledem k minimálnímu úletu sekaného materiálu jsou sekačky Spider vhodné k údržbě ploch kolem fotovoltaických panelů. Jejich spolehlivost a odolnost je prověřena již více než desetiletou historií. V případě jakéhokoliv provozního problému je servis zajištěn do 48 hodin.
Sekačky Spider lze bez obav používat jak na údržbu rovinatých a pečlivě sekaných ploch, tak na sekání extrémních svahů a hrubého náletového porostu. S pomocí jediného stroje tak lze udržovat téměř veškeré plochy, které dříve vyžadovaly různou specializovanou mechanizaci.

Popisek:  Absolutní letošní novinkou je univerzální nosič 3RIDER pro údržbu rozlehlých ploch. Prvním příslušenstvím je žací ústrojí se záběrem 223 cm, u něhož lze zvolit mezi mulčováním nebo klasickým sečením. Stroj si poradí s až 18 000 m2 za hodinu

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down