17.10.2017 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní technika pro profesionální služby

Údržba zeleně, ošetřování stromů a realizace zahrad – to jsou zřejmě nejdůležitější činnosti společnosti ARBOREA RAKOVNÍK. Na trhu působí více než dvacet let a o její profesionalitě svědčí řada spokojených zákazníků. Kvalitní služby by ovšem nebylo možné zajistit bez profesionální techniky a obchodních partnerů, na které se lze vždy spolehnout.

Firma vznikla v roce 1993 a její první činností byla péče o vzrostlé stromy, se kterou měli zakladatelé soukromé společnosti již několikaleté zkušenosti. „Věnovali jsme se kácení stromů, frézování pařezů i sadovnickým realizacím. Právě v době začátků našeho podnikání začala některá města řešit optimální organizaci zajištění komunálních služeb, mezi které neodmyslitelně patří údržba městské zeleně. Začali jsme tuto činnost zajišťovat pro město Nové Strašecí a od roku 1994 jsme se starali o zhruba polovinu veřejné zeleně v Rakovníku. Později, v roce 1998, jsme zvítězili v soutěži i o druhou polovinu a od té doby udržujeme zeleň pro město Rakovník nepřetržitě. Navíc k městu přibyly i další obchodní subjekty, pro něž sečeme a upravujeme jejich pozemky a areály. Údržbě zeleně se věnujeme na území rakovnického okresu, co se týče ošetřování stromů, je naše pole působnosti širší. Dříve jsme jezdili za prací prakticky po celé České republice. Teď se snažíme i tuto činnost optimalizovat a věnujeme se zakázkám vzdáleným maximálně 100 až 150 kilometrů od našeho sídla,“ říká úvodem ředitel a jednatel společnosti Arborea Rakovník Josef Brych.

V Rakovníku se seče se sběrem

V sezóně firma zaměstnává 25 lidí, v zimních měsících klesá počet pracovníků na 10 až 12. „Práce bývá obzvláště v sezóně víc než dost. Jen v Rakovníku se staráme o 60 hektarů zelených ploch. Většinu z nich sečeme čtyřikrát ročně, ale jsou i lokality, kde se seče osmkrát. Při údržbě městské zeleně preferujeme jednoznačně technologii sečení se sběrem a těší nás, že vedení města se tato zvolená cesta líbí. Údržba zeleně tak má blízko k péči o veřejná prostranství lázeňských měst a tento standard, při němž mohou občané travnaté plochy využívat k rekreaci a volnočasovým aktivitám, chceme udržet. Navíc při sečení se sběrem vyčistíme trávníky i od drobných odpadků a psích exkrementů. Ale jsme samozřejmě schopni zajistit i údržbu ruderálních porostů, jsme vybaveni i potřebnou mulčovací technikou,“ vysvětluje Josef Brych.*

Více v časopisu Komunální technika 10/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down