Kvalitní práce, bezpečný provoz

Tvarem, konstrukcí a precizně sladěnými detaily zaujme již na první pohled nová motorová pila Husqvarna 560 XP od známého švédského výrobce. V součtu s vysokým výkonem a jednoduchým ovládáním dostane obsluhu do zcela nové dimenze práce se dřevem. Ač byla Husqvarna 560 XP vyvinuta k profesionálnímu nasazení, dobře poslouží všem náročným uživatelům. Pyšní se řadou funkcí, které usnadní a zefektivní práci a současně umocní prožitek z řezání.

Vysoký výkon, nízké emise

Před začátkem a v průběhu práce s motorovou pilou Husqvarna 560 XP například není potřeba seřizovat karburátor. Systém bezúdržbového dávkování paliva AutoTune totiž dokáže podle aktuálních otáček motoru a jeho zatížení dávkovat benzín i vzduch, a tím kompenzovat různou kvalitu paliva, teplotu a vlhkost prostředí, zanesený vzduchový filtr nebo nadmořskou výšku.
Rychlou akceleraci motoru do nejvyšších otáček umožňuje funkce RevBoost, jež přinese v pravý okamžik extrémní výkon pro dokončení hlavního řezu při kácení stromů nebo rychlé uříznutí větve během odvětvování.
Pro co nejlepší výkon je nová pila vybavena speciálně vyvinutým motorem X-Torq, který současně snižuje spotřebu paliva až o 20 % a zaručuje až o 75 % nižší emise výfukových plynů.

Pevná i lehká pila

Konstrukce Husqvarny 560 XP byla navržena s důrazem na snadnou obsluhu, a tedy i méně únavnou a bezpečnější práci. Pila má štíhlé tělo s vysoko umístěným těžištěm, sníženou rukojeť. Díky použití kvalitních a lehkých materiálů váží pouhých 5,6 kg. Například kliková skříň motoru je vyrobena ze slitiny hliníku a hořčíku.
Pevná a současně lehká konstrukce spolehlivě odolává vysokým otáčkám a je tedy vhodná k používání i v nejtěžších podmínkách a současně zaručuje pile dlouhou životnost. Maximálně účelný design představuje také plochá a hladká spodní strana pily, která se při práci nebo pohybu v lese nezachytí za žádné překážky.

Komfortní pohodlí

Společnost Husqvarna klade vždy důraz na nejvyšší možné pohodlí při práci a ani tato novinka není výjimkou. Základem je propracovaný systém Low Vib, jehož výkonné tlumiče efektivně absorbují vibrace a šetří paže a ruce obsluhy. Průhledný indikátor paliva zase umožňuje velice snadnou kontrolu jeho hladiny v nádrži i při práci.
Uživatelský komfort s sebou přináší i snadnější údržbu. Té je dosaženo pomocí systému Air Injection, který odstraňuje prach a nečistoty ze vzduchu dříve, než se dostanou do vzduchového filtru. Tím se zajistí nejen delší intervaly mezi čištěním filtru, ale současně se zvyšuje životnost motoru.

Technické parametry pily Husqvarna 560 XP

Objem válce: 59,8 ccm
Hmotnost bez lišty a řetězu: 5,6 kg
Výkon: 3,5 kW (4,8 k)
Doporučená délka vodící lišty: 13“ – 20“ (33 – 51 cm)
Rozteč řetězu: 0.325“ / 3/8“
Doporučená prodejní cena: 21 790 Kč (včetně DPH)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *