Kvalitní pneumatiky s tradicí

Společnost MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedním z předních evropských výrobců pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. MITAS a.s. dále vyrábí a distribuuje průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly pod značkou Mitas.

MITAS a.s. vlastní tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA, a má vlastní globální prodejní a distribuční síť. Na českobudějovickém výstavišti u příležitosti výstavy Země živitelka představila společnost řadu novinek.

Na pole i na silnici – pneumatiky Mitas RD-03

Pneumatiky RD-03 jsou navrženy pro kategorii D s rychlostí do 65 km/h. Inovovaný tvar dezénu zlepšuje záběr pneumatiky
v terénu a vykazuje nižší tlak na půdu. Radiální konstrukce přispívá ke stabilnější jízdě po silnici a snižuje spotřebu pohonných hmot. Pneumatiky s dezénem RD-03 jsou určeny pro traktory nejen s vyšším výkonem.

Mitas Agriterra 02 – pneumatiky pro nepoháněná kola

Flotační pneumatika Agriterra 02 je určena pro nepoháněná kola přívěsů a cisteren s rychlostí nepřesahující 65 km/h.
V porovnání se svým předchůdcem AR-02 má o 15 % hlubší drážku dezénu a o 7 % vyšší zaplnění běžné plochy běhounu, což má podstatný vliv na její životnost a snížení tlaku na půdu. Radiální konstrukce pneumatiky s ocelovým nárazníkem přispívá ke snížení hlučnosti a je základem pro vyšší odolnost proti průrazu při jízdě v terénu. Moderní koncepce rozložení žeber dezénu zlepšuje samočištění a jízdní stabilitu zemědělských návěsů a přívěsů. Podle výzkumu společnosti Mitas má pneumatika Agriterra 02 až o 15 % vyšší životnost v porovnání s konkurencí.

Kultivační traktory obouvají Mitas AC85 a AC90 

Společnost Mitas nabízí široký sortiment kultivačních pneumatik AC85 a AC90. Vzhledem k vyšší hodnotě indexu nosnosti jsou pneumatiky AC85 a AC90 navrženy pro větší zátěž než standardní pneumatiky. Pomocí pneumatik s vyšším indexem nosnosti lze při správném tlaku přepravovat těžší náklady a prodloužit tak jejich životnost.

Mitas BIGBOY, SK-05

Nové pneumatiky pro smykem řízené nakladače. Jde o velmi odolné pneumatiky s dlouhou životností. Vynikají vysokou operativností na malém prostoru. Jsou vhodné pro smykem řízené nakladače například typu Bobcat.

Mitas AF-01 – pneumatiky na pole i do lesa

Mitas AF-01 jsou určeny pro traktory s čelním nakladačem. Výhoda spočívá ve vyšším Load Indexu oproti standardním pneumatikám. Uživatelé ocení velmi odolnou bočnici, která zabraňuje bočnímu proražení pneumatiky. Mitas AF-01 jsou odolnější nejen proti opotřebení, ale zejména proti průrazu nebo poškození na běhounové či boční části.

Univerzální radiální pneumatiky – Mitas TI-20

Pneumatiky TI-20 naleznou své využití ve stavebních, silničních i zemědělských aplikacích. Nová generace dezénu umožňuje dobrý záběr a napomáhá k nižšímu prokluzu. Mitas TI-20 byla vyvinuta pro měkký, až bahnitý terén. Neocenitelná je její odolnost proti průrazu.

Mitas TI-05 – robustní traktorové industriální pneumatiky

Jedná se o robustní a odolné diagonální pneumatiky s dobrým záběrem a dlouhou životností. Pneumatiky jsou vhodné pro teleskopické nakladače a zemědělské varianty teleskopických zařízení. Své využití naleznou u stavebních silničních prací.

Pro stroje s vysokým výkonem – pneumatiky Continental CHO SVT

Novou pneumatiku Continental CHO SVT uvedla na trh společnost Mitas v průběhu výstavy Agritechnica 2011, která se konala v německém Hannoveru. Pneumatika CHO je výsledkem společného výzkumu s výrobcem zemědělských strojů Claas a byla navržena s ohledem na cyklické zatížení kombajnů během sklizně. Výhodou těchto pneumatik je schopnost snížení hustícího tlaku. Při zachování stejné nosnosti jako u standardních pneumatik je doporučený hustící tlak pneumatiky CHO nižší o 31 procent. Proto má pneumatika až o 24 procent větší kontaktní plochu, což chrání ornici před zhutňováním, zabraňuje prokluzu, a obecně vede k lepším jízdním vlastnostem kombajnu za mokra.

Tři pneumatiky v jedné – to je Continental HC70

Tato univerzální radiální pneumatika je konstruována pro rychlostní kategorii D v profilu 70. Je vhodná na pole, louky, pastviny i na silnici. Benefitem HC70 je možnost snížení hustícího tlaku až o 0,3 baru při zachování stejné nosnosti pneumatiky, jak je tomu běžně u standardního 70 % profilu. Při doporučeném huštění garantuje až o 14 % vyšší nosnost při jízdě po silnici oproti běžně používaným pneumatikám této profilové řady.

Obrázek ilustrační

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *