16.07.2012 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Království techniky pro letní a zimní údržbu komunikací

Slovy v titulku by se dala charakterizovat společnost PEKASS, a. s., jakožto dodavatel techniky pro letní a zimní údržbu komunikací a přilehlých ploch. Portfolio produktů, které dává k dispozici zákazníkům po celé České republice, čítá nespočet variant strojů určených pro podniky komunálních služeb, správy a údržby silnic a další zainteresované subjekty.

Technika pro letní a zimní údržbu komunikací a přilehlých ploch zahrnuje jak stroje na traktorové, tak na automobilové nosiče. Hlavními zástupci jsou produkty firem RASCO a ATC, kteří se právem řadí mezi přední výrobce komunální a silniční techniky v Evropě.

Profesionál pro údržbu
komunikací a přilehlých ploch

Výrobce RASCO se již stal každodenním společníkem při práci na našich komunikacích. Stále častěji se setkáváte například s příkopovými rameny na traktorových nosičích, se sněhovými segmentovými pluhy a se sypači různých typů.
Z nabídky příkopových ramen, které jsou agregovatelné vzadu, čelně a mezi nápravy na traktorové nosiče a jejichž pracovní dosahy jsou v rozmezí 5 – 10 m, jmenujme například modely BRK, BRKT a SPECTRA.
Typy BRK a BRKT jsou mezinápravově agregovanou variantou pro plně profesionální použití na traktorových nosičích. Nespornou možností je také použití více typů pracovních hlavic jako jsou čističe příkopů nebo protiběžné lišty na seřezávání dřevin. Model SPECTRA je naopak určen pro agregaci do zadního tříbodového závěsu traktoru a je vybaven systémem stavitelného ramene pro předsazení žací hlavice na úroveň osy zadní nápravy.
Novinkou v sortimentu příkopových ramen je VISTA pro zavěšení na zadní tříbodový závěs, přičemž předsazení ramene vpřed je možné podle typu traktoru až na úroveň osy přední nápravy pro zajištění ideálního pracovního výhledu.

Pluhy a sypače

Technika pro zimní údržbu je zastoupena v sortimentu firmy RASCO ještě silněji, a to segmentovými nebo variabilními sněhovými pluhy a traktorovými i automobilovými sypači.
Segmentové sněhové pluhy se setkaly s velkou oblibou zejména díky svému zpracování a stoprocentní funkčnosti při odklízení sněhu, o čemž svědčí počty prodaných kusů v posledních letech a také reference stávajících uživatelů. K výběru jsou segmentové pluhy agregovatelné od nejmenších typů podvozků, přes traktory až po velké čtyřnápravové automobilové nosiče.
To samé lze říci o sypačích, jež nesou označení SOLID. Velmi široký rozsah objemů jejich zásobníků se pohybuje od 0,65 do 9,0 m³ a na přání až 12 m³, ale hlavní devizou je možnost výběru libovolného typu dopravníku posypového materiálu. K dispozici, podle místa použití a typu posypového materiálu, jsou šnekový, dvoušnekový, pásový a řetězový dopravník.
Agregace jsou možné jak vložením do korby, tak montáží na rám vozidla, na hákový nosič nebo řetězový nosič kontejnerů. K pohonu pak slouží komunální hydraulická soustava podvozku nebo vlastní diesel-hydraulické agregáty.

Opravy výtluků profesionálně

Jistě všichni víme, jaký je stav našich komunikací, a tak je nasnadě zmínit se také o termokontejnerech ATC určených pro přepravu a uchovávání teplé asfaltové obalované směsi v adekvátní technologické teplotě pro pokládku. Tyto termokontejnery jsou naprostým etalonem ve své kategorii a již přes dvě desetiletí udávají směr. Nejen, že jsou velmi dobře zpracované, ale i jejich funkčnost a reálné úspory nákladů provozu je řadí na jasnou špičku.
Kapacita zásobníků se pohybuje od 1,25 do 20 t a co se agregace a pohonu týká, platí zde to samé, co u sypačových nástaveb. K dispozici je jedno nebo dvoušnekový dopravník, v provedení dvou samostatných komor, což umožňuje použití dvou rozdílných typů asfaltových materiálů. Výbavou na přání mohou být také nádrže na studenou nebo teplou emulzi a nerezové rozmetací zařízení pro zimní posyp komunikací.
Důležitým faktem je také skutečnost, že PEKASS, a. s., jako výhradní dovozce zmíněné techniky dnes působí již na osmi prodejních a servisních místech, ze kterých pokrývá většinu území České republiky. Mezi jasné priority společnosti patří především poprodejní péče o dodávané stroje, kterou si zákazníci velmi chválí.

Popisek:

Segmentový sněhový pluh RASCO, model KALNIK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down