12.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krajské kolo cestářského rodea se v Kralovicích vydařilo

V areálu svého střediska v Kralovicích uspořádala Správa a údržba silnic Plzeňského kraje 10. září krajské kolo cestářského rodea Plzeňského a Karlovarského kraje 2021. Akce se uskutečnila pod záštitou hejtmanky Plzeňského kraje doc. PaedDr. Ilony Mauritzové, náměstka hejtmanky pro oblast dopravy Ing. Pavla Čížka a hejtmana Karlovarského kraje Ing. Petra Kulhánka. Na organizaci se podílela Česká silniční společnost a Údržba silnic Karlovarského kraje.

Vzhledem k nejisté epidemické situaci proběhla letošní soutěž řidičů vozidel údržby SÚS PK a SÚS KK bez přítomnosti diváků z řad veřejnosti. Slavnostního zahájení cestářského klání se ujali náměstkové hejtmanky Josef Bernard a Pavel Čížek, vyjádřit podporu domácím soutěžícím přišel také náměstek hejtmanky Pavel Karpíšek. Plzeňského krajského kola se zúčastnilo 31 závodníků včetně dvou žen, jedné „domácí“ z Domažlic a hosta řidičky z Liberecké společnosti AVE. Karlovarského kola se zúčastnili čtyři závodníci.

Na závodníky čekala trať, na které museli během jízdy absolvovat několik úkolů prověřujících jejich řidičskou zručnost. Jízda koly po vyznačené čáře, průjezd mezi barely, práce se sněhovou radlicí, průjezd kruhovým objezdem, couvání do garáže, slalom i přesné zastavení, to vše museli řidiči zvládnout v co nejkratším čase a s hrozbou penalizace při nesplnění úkolu. Na zdárný průběh závodu dohlíželi na každém ze stanovišť dva až tři rozhodčí a soutěžící měli k dispozici dvě totožná vozidla Mercedes-Benz Arocs 1840 se sypačem a sněhovou radlicí. Zřejmě nejnáročnějšími úkoly byl průjezd kruhovým objezdem a slalom, kde závodníci nasbírali asi nejvíce trestných vteřin.

Vítězem se stal Václav Kopta, druhé místo obsadil František Řepík, třetí místo Roman Melka. První dva nejlepší postupují do soutěže Mistrovství republiky v Cestářském rodeu 2021 konaném 30. září a 1. října 2021 v Jihlavě. V příštím roce by se mistrovství republiky mohlo s největší pravděpodobností uskutečnit stejně jako vloni v Plzeňském kraji.

Více v časopisu Komunální technika 10/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down