10.01.2017 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kongresy Sdružení komunálních služeb našláply do druhé padesátky

Pod záštitou místopředsedy vlády České republiky MVDr. Pavla Bělobrádka proběhl koncem loňského listopadu v hotelu Harmony Club ve Špindlerově Mlýně v pořadí již 51. Kongres spolku Sdružení komunálních služeb (SKS).

Po jarním jubilejním padesátém kongresu, jenž se uskutečnil v jihočeské Valeči a nesl se ve znamení oslav, byla pracovní část toho posledního špindlerovského zaměřena na  zadávání veřejných zakázek In-House. Se vstupní přednáškou na toto téma vystoupil Ing. Jiří Blažek a jeho příspěvek vzbudil zaslouženou pozornost a rozpoutal diskusi, do které přispěli zúčastnění členové SKS fundovanými dotazy. Diskuse, která jistě pomohla při orientaci účastníků v dané problematice, mohla být i delší, jenže program setkání byl tradičně nabitý a jeho jednotlivé části se odpočítávaly prakticky na minuty. Zadávání veřejných zakázek je ovšem pro pracovníky technických služeb tak zásadním tématem, že se dá očekávat jeho opakování na některém z příštích setkání. Takový požadavek již ostatně zazněl z pléna přímo v jednacím sále ve Špindlerově Mlýně.

Prezentace zahájili sponzoři

V odpolední části programu se nejdříve v sále a potom přímo na výstavní ploše prezentovalo se svými produkty padesát vystavujících firem. Téměř třicítka z nich využila možnosti svého představení pod střechou, komunální techniku vystavilo venku 22 společností. Výstava techniky nabídla tentokrát spíše menší stroje a nástavby, což není divu. Konec listopadu se ve Špindlerově Mlýně pravidelně odehrává již v zimním hávu a obavy ze složitého transportu větších strojů tedy byly na místě. Letos ovšem vystavovatelům počasí přálo a okolní stráně i výstavní prostranství byly zcela bez sněhové pokrývky.

Prezentační část programu zahájili v jednacím sále zástupci generálního sponzora akce, společnosti Moram a hlavního sponzora, akciové společnosti Asseco Praha, kteří dostali ke svému představení větší prostor.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down