20.01.2020 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konec roku se sedmi sty členy

Největší bilaterální hospodářské sdružení v zemi, Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK), ohlásilo rekord v členské základně. Sedmistého člena, přepravní a logistickou firmu Emons Spedice, přivítal na setkání v Českých Budějovicích šéf ČNOPK Bernard Bauer.

Napříč všemi branžemi komora zastupuje nejen velké německé investory v Česku, ale také stovky malých a středních podniků, mezi nimi mnohé české firmy.

Točna pro byznys

Na networkingové akci v Českých Budějovicích převzal koncem listopadu jednatel firmy Emons Spedice Ulf Kühnreich plaketu pro 700. člena komory. Emons v ČR působí od roku 2004 a zaměstnává 120 lidí. „Byznys je aktuálně hodně dynamický,“ řekl Ulf Kühnreich (vpravo, vedle něj Bernard Bauer) při převzetí plakety a pokračoval: „Doufám, že navážeme nové kontakty jak v přepravě, tak s dalšími společnostmi.“

ČNOPK aktivně prosazuje zájmy svých členských firem v politické sféře i u široké veřejnosti. To každoročně potvrzuje nejen téměř 900 zmínek o ní v médiích, ale také na 40 akcí s celkem 6000 hosty nebo četné rozhovory s politickými špičkami. „Komora je pro česko-německý byznys něco jako točna,“ poznamenal výkonný člen představenstva Bernard Bauer.

Čtvrt století existence

Česko a Německo tvoří úspěšný hospodářský tandem a strategické partnery. ČNOPK, která loni oslavila 25. výročí založení, je dnes se svými 700 členy největší bilaterální hospodářskou komorou v ČR. Jejím posláním je prostřednictvím rozsáhlých služeb podporovat česko-německý byznys. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně.

ČNOPK je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor. Její mateřskou institucí je Německý sněm obchodních a průmyslových komor (DIHK).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down