09.03.2018 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komunální sněhobraní s představením nového nosiče

Zimní předváděcí akci uspořádala společnost Simed koncem února ve Vrchlabí. Kromě předvedení necelé dvacítky souprav s nástavbami v provozu si mohli zájemci představenou techniku také vyzkoušet, byť sněhové podmínky nebyly zrovna ideální.

Komunální sněhobraní přilákalo hojný počet návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout řadu agregací především zimních nástaveb z produkce pořádající firmy Simed například s vozidly Durso Multimobil a Horizon, Fuso Canter, či traktory Tym a John Deere.

Před dvěma lety začala společnost Simed dovážet do České republiky vozidla Durso Multimobil, která se osvědčují jako univerzální nosiče nářadí. Letošní novinkou je Multimobil X. Oproti dosud využívaným vozidlům je tento model výkonnější (čtyřválcový motor Kohler s výkonem 75 koní a bez filtru pevných částic). Je homologován v kategorii SS do 3,5 t a jeho obsluze stačí řidičské oprávnění skupiny B. Nepodléhá povinnosti STK, emisím ani silniční dani. Vozidlo s mechanickou převodovkou, dvoumístnou kabinou a prodlouženým rozvorem  nabízí možnosti agregací nástaveb využitelných po celý rok (sypač, sněhová radlice, zametací kartáč, cisterna, svoz odpadu, hákový nosič, třístranná korba).*

Více v časopisu Komunální technika 4/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down