11.04.2013 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komunální sněhobraní hlásí: Na zimu připraveni!

Premiérovou zimní předváděcí akci komunální techniky uspořádala koncem února ve Vrchlabí společnost Simed. Po několika úspěšných ročnících „Komunálních safari“ probíhajících tradičně v září ve Dvoře Králové nad Labem tak došlo tentokrát na „Komunální sněhobraní“.

Zimní nástavby byly předvedeny v provozu a zájemci, pro něž bylo připraveno bohaté občerstvení a samozřejmě odborný komentář, si mohli stroje po jejich prezentaci sami vyzkoušet. Ke zdárnému průběhu akce přispěli valnou měrou pracovníci Služeb města Vrchlabí, kteří v letos nevyzpytatelné zimě pečlivě připravili předváděcí plochy s dostatkem sněhu.
Odborný program zahájil jednatel společnosti Simed Ing. Jaroslav Bil. Jak uvedl, ve Vrchlabí jde o první prezentaci zimních nástaveb, kterou společnost ve své historii uspořádala, i když se jejich výrobě věnuje již osmnáctým rokem prakticky od svého založení. „Po osmnácti letech vývoje a absorbování praktických zkušeností máme určitě co ukázat a předvést, že na zimní údržbu chodníků a komunikací jsme připraveni. To ostatně dokazuje zájem o naše výrobky nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Během necelých dvou hodin nelze samozřejmě představit celé portfolio našich nástaveb, program bude spíše průřezem sortimentu. Ten se opírá hlavně o nástavby vhodné pro nosiče kategorie N1, ale umíme vyrobit i nářadí pro větší i menší nosiče a vozidla,“ podotkl Jaroslav Bil.

Popisek: Jako kombinace sněhové frézy a pluhu pracoval metač MSS (radlice přihrnuje, oběžné kolo vyhazuje sníh natáčecím výhozovým komínem). Souprava na nosiči Multicar FUMO byla doplněna dvoušnekovým sypačem SVS 1.4 Duplex

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down