Komunální sněhobraní hlásí: Na zimu připraveni!

Premiérovou zimní předváděcí akci komunální techniky uspořádala koncem února ve Vrchlabí společnost Simed. Po několika úspěšných ročnících „Komunálních safari“ probíhajících tradičně v září ve Dvoře Králové nad Labem tak došlo tentokrát na „Komunální sněhobraní“.

Zimní nástavby byly předvedeny v provozu a zájemci, pro něž bylo připraveno bohaté občerstvení a samozřejmě odborný komentář, si mohli stroje po jejich prezentaci sami vyzkoušet. Ke zdárnému průběhu akce přispěli valnou měrou pracovníci Služeb města Vrchlabí, kteří v letos nevyzpytatelné zimě pečlivě připravili předváděcí plochy s dostatkem sněhu.
Odborný program zahájil jednatel společnosti Simed Ing. Jaroslav Bil. Jak uvedl, ve Vrchlabí jde o první prezentaci zimních nástaveb, kterou společnost ve své historii uspořádala, i když se jejich výrobě věnuje již osmnáctým rokem prakticky od svého založení. „Po osmnácti letech vývoje a absorbování praktických zkušeností máme určitě co ukázat a předvést, že na zimní údržbu chodníků a komunikací jsme připraveni. To ostatně dokazuje zájem o naše výrobky nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Během necelých dvou hodin nelze samozřejmě představit celé portfolio našich nástaveb, program bude spíše průřezem sortimentu. Ten se opírá hlavně o nástavby vhodné pro nosiče kategorie N1, ale umíme vyrobit i nářadí pro větší i menší nosiče a vozidla,“ podotkl Jaroslav Bil.

Popisek: Jako kombinace sněhové frézy a pluhu pracoval metač MSS (radlice přihrnuje, oběžné kolo vyhazuje sníh natáčecím výhozovým komínem). Souprava na nosiči Multicar FUMO byla doplněna dvoušnekovým sypačem SVS 1.4 Duplex

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *