20.04.2009 | 11:04

Komunální nabídce vévodí stroje pro údržbu zeleně

Více než padesát let působí na českém trhu jihočeská společnost Agrozet České Budějovice. Svoji nabídku zemědělské mechanizace rozšířila před patnácti lety také o lesnickou techniku a sortiment doplnily před sedmi lety stroje vhodné pro komunální sféru.

Mezi zemědělci jsou nejžádanějšími produkty z nabídky Agrozetu traktory Zetor a John Deere, velice úspěšná je také zemědělská technika rakouské značky Pöttinger zahrnující prakticky kompletní portfolio potřebné zemědělské mechanizace kromě traktorů a sklízecích mlátiček. Zapomenout nelze ani na v technických službách též využitelné manipulátory a čelní nakladače JCB nebo čelní nakladače Quicke.
Uživatelům je k dispozici 13 středisek společnosti Agrozet ČB. Většina z nich působí na území jihočeského regionu, ale dvě najdeme také na Moravě a jedna z poboček se nachází v severních Čechách. O zákazníky se stará více než 40 specializovaných servisních techniků, kteří zajišťují záruční i pozáruční servis.
„V komunálním programu se zaměřujeme především na střední a menší města a obce, jimž jsme schopni nabídnout potřebnou techniku či celé technologické linky. Sortiment zahrnuje stroje od těch malých ručně vedených až po traktory a speciály. Naší prioritou jsou jednoznačně cenově dostupné, ale přitom kvalitní a funkční stroje s možností zajištění jejich rychlého servisu našimi servisními techniky. V komunální sféře se zaměřujeme především na techniku určenou k údržbě veřejné zeleně, kde jsme importéry hned několika značek. Zde bych vyzdvihl především příkopová ramena a mulčovače značky Orsi Group Agromec, ale oblíbené jsou i svahové mulčovače, stroje pro sečení parků a nabídnout můžeme také techniku pro zimní i letní údržbu komunikací. To, že k dispozici jsou provozům technických služeb také traktory Zetor nebo John Deere případně menší Antonio Carraro, Unimax nebo Yukon, asi není třeba připomínat,“ představuje základní nabídku strojů vedoucí oddělení komunální techniky Jiří Borovka.
V loňském roce byl mezi uživateli největší zájem o svahové mulčovače a příkopová ramena s dosahem 4,5 až 5 metrů.

Roman Paleček