12.08.2013 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komunál na poli neprohrál

Zhruba tři stovky návštěvníků navštívily ve středu 19. června šestý ročník Polního dne jindřichohradecké společnosti SOME, který se uskutečnil na pozemcích ZD Kalich v Kamenici nad Lipou.

I když první housle hrály stroje pro zemědělství, ani jejich menší sourozenci pro komunální účely se neztratili.
Štěpkovače Pezzolato PZ 140 s vlastním hydraulickým okruhem zpracují materiál až do průměru 140 mm. Typ G je poháněný od vývodového hřídele, model M-b benzinovým motorem Honda o výkonu 21 k. Štěpka má rozměry 6 až 12 mm a za hodinu jí stroj vychrlí 6 až 8 m3. Bubnový štěpkovač PTH 300 G s pohonem od kardanu je vybaven řetězovým dopravníkem ve vkládací násypce a poradí si s průměrem až 300 mm. Hodinová produkce štěpky se pohybuje mezi 15 až 20 m3.
Firma BCS – Ferrari je jedním z předních výrobců profesionálních malotraktorů o výkonech 26 až 91 k, které se uplatní nejen v komunální sféře, ale i v zemědělství, sadovnictví či vinařství. Modely Vivid patří do nejlehčí kategorie ve výkonovém rozmezí 26 až 35 k. Pohon všech čtyř kol, mechanická uzávěrka diferenciálu a integrální kyvný rám z nich dělá ideální pomocníky pro města a obce. Malý rozvor zaručuje výbornou manévrovací schopnost. Vystavený Vivid 400 DT pohání čtyřválec Lombardini o výkonu 35 k. Na Polním dni byl agregován s vyžínacím ramenem Agrimaster Green Shark 320 s dosahem do 3,2 m.
Druhým vystaveným traktorem pro komunální nasazení byl Same Solaris 55 z koncernu Same Deutz-Fahr Group. Disponuje dieselovým čtyřválcem Mitsubishi o výkonu 47 k a synchronizovanou mechanickou převodovkou s reverzorem a třemi skupinami rychlostí: plazivou, pracovní a dopravní. Pro pohon nářadí lze využít kardan nebo hydrauliku. Stejně jako Vivid má výborný poloměr otáčení, konkrétně 2600 mm. Vyzvednout je třeba moderní design, lehce dostupná servisní místa a ergonomicky řešené ovládací prvky. Jako příslušenství vystavovatel zvolil mulčovač Peruzzo Koala 1600 o šířce záběru 1600 mm, který si poradí i s náletovými dřevinami. Koš na 900 l lze vyklápět do výšky 185 cm.
K vidění byly i sekačky s nulovým poloměrem otáčení Hustler, které má SOME „pod palcem“ od loňského roku. Model SPORT je určen především pro soukromé uživatele s menšími pozemky. Pohonem jsou motory Kohler nebo Kawasaki o výkonech 18 a 22 koní, šířka záběru činí 106 nebo 122 cm. Výkonnější typ SUPER Z (záběr 152 cm) pohání motor Kawasaki (31 k). Pro nejtěžší podmínky je určen model DIESEL Z se vznětovým motorem Shibaura (25 k) a šířemi záběru 137, 152 a 183 cm.

Popisek: Kompaktní komunální traktor Same Solaris 55 byl agregován s mulčovačem se sběrným košem Peruzzo Koala 1600

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down