08.02.2021 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompostárna Veverské Knínice

Společnost KTS EKOLOGIE s.r.o. založily v roce 2009 obce sdružené v mikroregionu KAHAN, ke kterým se v průběhu uplynulých let přidaly i další obce z mikroregionů Ivančicko, Židlochovicko, Tišnovsko a Šlapanicko. Společnost je vlastněna výhradně obcemi Jihomoravského kraje bez účasti jakéhokoliv jiného podnikatelského subjektu. Jednatelé a členové dozorčí rady jsou voleni pouze ze zástupců obcí a tedy obce a jejich občané mohou získávat informace o fungování společnosti, kontrolovat její hospodaření nebo navrhovat inovace v odpadovém hospodářství.

Firma KTS EKOLOGIE s.r.o. provozuje vlastní kompostárny, třídicí linku na plastový odpad a několik sběrných dvorů pro obce.

Jednou z důležitých komodit v rámci odděleného sběru komunálních odpadů je biologicky rozložitelný odpad, čemuž se přizpůsobila i společnost KTS EKOLOGIE s.r.o., která provozuje již tři zařízení pro zpracování biologicky rozložitelných odpadů – kompostárny, o celkové kapacitě 7490 tun zpracovaného bioodpadu ročně, a to v areálu bývalého zemědělského družstva ve Veverských Knínicích.  Tento areál je vhodný svou dostupností v rámci svozové oblasti. Vzhledem k dalšímu rozšiřování zájmového regionu připravuje KTS EKOLOGIE s.r.o. další kompostovací plochu v blízkosti Brna.

Původní investice do kompostárny byly zčásti financovány v rámci dotační podpory OPŽP (Celková částka činila 3 460 000 korun, z toho výše dotace EU 2 941 000 korun, veřejné zdroje ČR 173 000 korun a spolufinancování z vlastních zdrojů 346 000 korun.)

Následné investice do techniky a technologie již řešila a řeší společnost z vlastních zdrojů.

Více v časopisu Komunální technika 2/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down