17.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompostárna OSBET BIO

Letovská kompostárna OSBET BIO je zařízením pro zpracování biologicky rozložitelných odpadů a zařízení ke sběru stavebních odpadů. Vlastníkem zařízení i jeho provozovatelem je společnost OSBET BIO s. r. o.

V roce 2015 společnost realizovala dotovaný projekt, jehož předmětem byla výstavba kompostárny s plánovanou kapacitou 2480 t/rok. Celkově uznatelné náklady na projekt činily 5 283 400 korun, z toho byl příspěvek z fondu Evropské unie 4 490 890 korun (85 %), příspěvek SFŽP ČR 264 170 korun (5 %) a příspěvek společnosti OSBET BIO s. r. o. 528 340 korun (10 %). Lze konstatovat, že v oblasti Praha-západ na dolním toku řeky Berounky je od roku 2015 k dispozici jeden z předních výrobců a dodavatelů poctivého letovského kompostu.

Kompostárna se nachází v průmyslové zóně obce Lety, zhruba 50 metrů za areálem betonárny OSBET, takže je v dostatečné vzdálenosti od obecní zástavby. Vjezd do kompostárny je možný po panelové komunikaci spojující kompostárnu se silnicí a procházející obcí Lety. Celý areál je oplocen a je opatřen uzamykatelnou bránou. Uvnitř oploceného prostoru jsou dvě stavební buňky, které jsou obsluze k dispozici pro vedení administrativní činnosti, uskladňování přístroje pro monitorování, uchovávání odebraných vzorků apod.

Kompostárna disponuje moderní technikou společností Doppstadt a Liebherr pro snadné zpracování rozložitelných odpadů. Zpracovatelské služby včetně strojního zařízení tak OSBET BIO nabízí i dalším společnostem právě z oblasti ekologického zpracování odpadů. Další informace o možnosti využití těchto strojů  naleznete na webu www.osbetbio.cz.

Více v časopisu Komunální technika 9/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down