15.08.2019 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompostárna Lobau zpracovává vídeňský bioodpad

Součástí konference, pořádané v rámci projektu INTEKO na téma Uzavírání koloběhu živin, ve dnech 4.–5. června 2019 v Náměšti nad Oslavou byla exkurze do kompostárny ve vídeňské čtvrti Lobau.

Zpracovávání biologicky rozložitelných komunálních odpadů (BRKO) v kompostárně v Lobau bylo zahájeno již v roce 1991. Současná podoba největší kompostárny v Evropě o celkové ploše osm hektarů pochází z roku 2014, kdy byla dokončena její výstavba. V kompostárně jsou zpracovávány BRKO pocházející převážně z města Vídeň.

Oplocený areál kompostárny Lobau je umístěn v průmyslové zóně, hned vedle gigantického podniku ÕMV vyrábějícího tekutá paliva, v dostatečné vzdálenosti od zástavby obytných domů.

O celý proces, tedy svoz BRKO, jeho zpracování a následnou expedici vyrobeného kompostu či o výrobu substrátu, se stará přímo vídeňský magistrát – konkrétně oddělení číslo 48 pro odpadové hospodářství.

Kompostárna využívá pro zpracovávání bioodpadů technologii kompostování v pásových hromadách na volné, vodohospodářsky zabezpečené ploše. Povolená projektovaná kapacita kompostárny je 150 000 tun bioodpadů ročně.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down