05.03.2021 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompostárna Lipník nad Bečvou

Kompostárna Lipník nad Bečvou je zařízení, které slouží pro zpracovávání bioodpadů pro fyzické osoby – občany Lipníka nad Bečvou a místních částí Loučka, Nové Dvory, Podhoří a Trnávka. Zpracovává také bioodpady vzniklé při údržbě veřejných prostranství města Lipník nad Bečvou. Výsledným produktem je kompost.

Vlastníkem zařízení je město Lipník nad Bečvou, které v roce 2010 realizovalo dotovaný projekt, jehož předmětem byla výstavba komunitní kompostárny a systém svozu biologicky rozložitelných odpadů (BRO) ve městě Lipník nad Bečvou, včetně pořízení technologického vybavení, sběrných nádob a velkoobjemových kontejnerů. Kapacita kompostárny tímto projektem vzrostla o 600 t/rok. Celkově uznatelné náklady na projekt činily 4 058 223 korun, z toho byl příspěvek z fondu Evropské unie 3 449 490 korun (85 %), příspěvek SFŽP ČR 202 910 korun (5 %) a příspěvek města Lipník nad Bečvou 405 823 korun (10 %). Provozovatelem systému sběru, svozu a zpracování rostlinného materiálu je příspěvková organizace Technické služby Lipník nad Bečvou, p. o.

Kompostárna je situována na volném prostranství v areálu stávající zakonzervované skládky SUDOL, která je pro skládkování komunálního odpadu uzavřena a která byla rekultivována. Vjezd do kompostárny se nachází východním směrem od silnice Lipník – Loučka a je opatřen uzamykatelnou bránou. Celý areál je oplocen.

Více v časopisu Komunální technika 3/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down