18.12.2017 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexní údržba komunikací i jejich okolí

Od ledna roku 2006 začala provozovat svoji činnost akciová společnost Údržba silnic Karlovarského kraje. Vznikla transformačním procesem Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje, příspěvkové organizace Karlovarského kraje, kterým se do této akciové společnosti včlenily veškeré provozní činnosti související s údržbou silnic. Tyto činnosti jsou organizovány na deseti pracovištích: v Otovicích nedaleko Karlových Varů, kde má společnost i svoje sídlo, Sokolově, Bochově, Horním Slavkově , Nejdku, Toužimi, Velké Hleďsebi, Hazlově, Chebu a Krásné Lípě. V zimě je navíc v provozu i zimní pracoviště Boží Dar.

Společnost zajišťuje především sjízdnost, údržbu a opravy vozovek pro Karlovarský kraj, ale zakázky se snaží získávat i od obcí, právnických či fyzických osob, popř. od ostatních subjektů. „Náplní naší práce je jak letní, tak zimní údržba komunikací, ať už jde o jejich čištění, či údržbu okolí, dále pak se jedná o opravy vozovek, dopravního značení, mostů a dalších silničních těles a o údržbu silniční zeleně. Na všechny uvedené činnosti jsme vybaveni příslušnou technikou. Například frézu na seřezávání krajnic jsme měli jako druzí v republice,,“ říká předseda představenstva Ing. Martin Leichter, MBA.

Rozsah činností na návrh správce silnic, tj. příspěvkové organizace Krajská správa a údržba silnic, s ohledem na disponibilní finanční prostředky stanovuje Karlovarský kraj, nicméně akciová společnost funguje jako standardní obchodní subjekt s autonomním systémem hospodaření.

Pracovníci Údržby silnic Karlovarského kraje (ÚSKK) se musejí při údržbě komunikací vypořádat i s horským terénem. Zimní údržba začíná již začátkem listopadu a oficiálně končí posledním březnem, i když i říjnové a dubnové výjezdy se sypači nebývají výjimkou.*

Více v časopisu Komunální technika 12/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down