18.09.2020 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komplexní nabídka zametacích speciálů včetně plně elektrického pohonu

Od roku 1996 působí na tuzemském trhu společnost A-TEC servis. Od začátku svojí činnosti se věnuje především výrobě, servisu a prodeji komunální techniky. V její nabídce najdeme například osvědčená svozová vozidla komunálního odpadu s lineárním stlačováním HALLER a dlouhodobě úspěšným produktem jsou i samosběrné zametací speciály SCARAB vyráběné koncernem FAYAT Group. Do tohoto koncernu patří též značky zametacích vozů RAVO a MATHIEU, které rozšířily nabídku firmy A-TEC servis v roce 2016.

Tři výše uvedené značky zametacích speciálů se vhodně doplňují, a je tedy pouze na zvážení budoucího uživatele, který model si podle svých potřeb a pracovních podmínek zvolí. Bohatý sortiment zametací techniky firmy A-TEC servis rozšiřují i ručně vedené zametače a komunální vysavače TSM – ITALIA/ARIA.

Zametací vozy SCARAB pracují v drtivé většině bez nástavbového motoru a jejich veškeré zametací agregáty jsou poháněny pouze motorem podvozku. Výsledkem této koncepce je úspora paliva, nižší hlučnost i emisní hodnoty a celkové snížení provozních nákladů. Výhodou je i snížení hmotnosti nástavby, což umožňuje vyšší zatížení podvozku smeteným odpadem. Pro uživatele, kteří preferují dvoumotorovou konfiguraci, lze dodat zametací vůz SCARAB i s nástavbovým motorem.

Téměř stoletými zkušenostmi v oboru se může pyšnit francouzská značka MATHIEU, která přibyla do skupiny FAYAT v roce 2010. Jejím nejnovějším produktem je kompaktní zametač MC 110.

Ani značka RAVO není na trhu se zametacími samosběrnými speciály žádným nováčkem. Byla založena v roce 1964 a její moderní výrobní závod sídlí v Nizozemsku. Vysokorychlostní model RAVO 5 je na trhu zhruba 15 let a jeho nejdůležitějšími rysy jsou nejen moderní vzhled, ale především řešení bezúdržbové kartáčové jednotky umožňující podstatné zvýšení zametacího výkonu a snížení opotřebení kartáčů. Pro letošní sezónu je tento zametač připraven také ve verzi s elektrickým pohonem.

Více v časopisu Komunální technika 9/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down