21.02.2019 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vybavení traktorů pro komunální sektor

Traktorové nosiče nacházejí stále větší uplatnění v komunální sféře. Aby bylo možné traktor maximálně využít, je třeba jej vhodně upravit. Specialistou je rakouská firma Franz Hauer GmbH & CoKG, která se touto problematikou zabývá již přes padesát let.

Tyto dlouholeté zkušenosti byly základem při vzniku unikátního výměnného systému předního tříbodového závěsu a čelní upínací desky v kombinaci se spodním výztužným rámem traktoru. Na českém trhu zastupuje firmu Franz Hauer GmbH & CoKG společnost HS+.

Unikátní výztužný systém

Právě spodní výztužný rám je důležitým prvkem při komunálním nasazení traktoru. Jelikož většina těchto strojů není vybavena robustním celorámem, mohlo by hlavně při použití čelní radlice dojít k poškození nebo dokonce rozlomení traktoru v místech mezi převodovkou a motorem. Spodní rám fixuje přední tříbodový závěs nebo čelní upínací desku k zadnímu portálu traktoru, takže se stroj zpevní a je eliminované nebezpečí rozlomení.

Základ výměnného systému tvoří univerzální upínací bočnice (podle typu traktoru) přišroubované na blok motoru. V těchto bočnicích lze pomocí dvou čepů během několika minut vyměnit tříbodový závěs za upínací desku nebo naopak. Spodní výztužný rám lze pomocí dalších dvou čepů spojit jak s tříbodovým závěsem, tak s upínací deskou. Viz schemata.

Pro všechny typy traktorů

Celý systém firmy Hauer je dále kompatibilní s konzolemi čelního nakladače. Díky široké paletě pracovních nástrojů Hauer pro čelní nakladače může traktor s čelním nakladačem nahradit i několik jednoúčelových strojů.

V sortimentu pracovních nástrojů jsou například různé typy pracovních lopat, paletizační vidle, závěsný hák nebo rampovač a kleště s rotátorem pro manipulaci se dřevem. Velmi zajímavými pracovními adaptéry k čelním nakladačům jsou také vysokozdvižné paletizační vidle a pracovní koš, který dokáže v mnoha případech nahradit vozidlo s pracovní plošinou.

Díky dlouholeté tradici ve výrobě čelních nakladačů a dobrým vztahům s výrobci traktorů dnes firma Hauer nabízí čelní nakladače stejně jako univerzální výměnný systém tříbodového závěsu a upínací desky téměř na všechny typy traktorů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2019)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down