21.10.2023 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompaktní traktor John Deere 4066 R - efektivita v pohodlí

Největším traktorem řady kompaktních strojů John Deere je model 4066 R. Konstrukce traktorů řady 4R klade důraz na maximální pohodlí obsluhy při zajištění efektivity pracovních činností.

Pohonnou jednotkou traktoru je čtyřválcový dieselový motor Yanmar s jmenovitým výkonem 65 koní vybavený systémem přímého vstřikování paliva common rail a filtrem pevných částic.

Třístupňová hydrostatická elektronická převodovka eHydro umožňuje obsluze optimální nastavení výkonu i pracovní rychlosti podle právě vykonávaných činností. K tomu je převodovka s pedály Twin Touch vybavena několika funkcemi umožňujícími plynulé nastavení pojezdových rychlostí od pracovních po přepravní. Pomocí funkce MotionMatch lze nastavit intenzitu zrychlování a zpomalování. Tato funkce se uplatní například při údržbě travnatých ploch, když stroj s měkčím dojezdem nepoškozuje travní porost. Podle zatížení motoru reguluje pojezdovou rychlost funkce LoadMatch. Pokud výkon na zátěž nestačí, stroj automaticky zpomalí a převodovka tak určí rychlost prováděné práce. Konstantní rychlost v krocích po 0,1 km/h nastavuje funkce SpeedMatch. K dispozici je také tempomat využitelný pro nastavení pracovní rychlosti do paměti. Pro některé nářadí a připráni v těžším terénu může obsluha využít nastavení maximální rychlosti, kdy pracuje s plynovým pedálem opřeným o podlahu. Při jízdě na silnici je možné při sešlápnutí pedálu převodovky automaticky ovládat otáčky motoru.

Pokud obsluha během pracovního dne využívá různé pracovní adaptéry, jistě ocení systém Hitech Assist. Díky tomuto zařízení a ovládání traktoru tlačítky umístěnými na blatníku zvládne výměnu nářadí v zadním závěsu rychle a bezpečně jeden pracovník.

Traktor disponuje v základu pěti hydraulickými okruhy, což je pro jeho využití v komunální sféře naprosto dostačující. K pohodlí obsluhy přispívá i přetlaková kabina s klimatizací a odpruženým sedadlem.*    

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down