10.01.2019 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kompaktní nakladač s pevným rámem

Nedaleko Domažlic v obci Petrovice hospodaří Pavel Schleiss. Od roku 2017 využívá kolový nakladač s pevným rámem Kramer KL30.5T. Ve stroji vybaveném čtyřválcovým motorem Kohler o výkonu 55 kW našel ideálního pomocníka pro svou farmu.

Využívá ho především v živočišné výrobě k manipulaci s balíky a při vyvážení hnoje. Nakladač Kramer pracuje od roku 2017 k jeho plné spokojenosti.

„Ke značce Kramer jsem se dostal náhodou přes kolegu ze sousední vesnice. Líbilo se mi, že tento stroj není klasický kloubový nakladač, má pevný rám a krabí chod. Oceňuji jeho kompaktnost, která je k nezaplacení, když s ním pracuji ve stáji. S nakladačem jsem si pořídil paletizační vidle a ještě klasickou lopatu. Používám na něm i příslušenství, které mám na manipulátor a čelní nakladač,“ říká Pavel Schleiss.

Pavel Schleiss hospodaří na výměře 80 hektarů. Kromě rostlinné výroby se věnuje také chovu skotu. „Pěstuji hlavně krmné plodiny, tedy pšenici, tritikale a ječmen. Dobytek chovám ve volném ustájení na hluboké podestýlce. Potřebuji hodně slámy, sena a senáží,“ říká Pavel Schleiss. Největší využití nachází jeho kolový nakladač právě v živočišné výrobě při manipulaci s balíky podestýlky, krmení a odklízení hnoje. Kramer si Pavel Schleiss pořídil za účelem obměny starého manipulátoru.

„Díky tomu, že jsem chtěl tímto strojem částečně nahradit manipulátor, jsem se rozhodl pro verzi s teleskopickým ramenem, které dosáhne až do výšky čtyři a půl metru. Od té doby, co jsem si Kramer pořídil, tak jezdí skoro denně, prakticky ho potřebuji víc než traktor. Když jsem ho přivezl, měl okolo 60 motohodin, teď už jich má víc než 300,“ přibližuje vytížení nakladače Kramer na své farmě Pavel Schleiss.*

Lešek Podhorský, STROM PRAHA

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down