23.01.2020 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kolový nakladač bez kloubu i ve velkém

Robustní, hbité nakladače a k nim spolehlivé, výkonné manipulátory – to vše prověřeno desítkami let provozu. Tak se během téměř čtyřletého zastupování značky Kramer pod křídly firmy STROM Praha tyto stroje uvedly.

Na trh byla v roce 2018 uvedena novinka pod názvem KL60.8. Na podzim loňského roku zmíněný model rozšířila verze KL60.8T. Pod tímto označením se skrývá největší nakladač s neděleným rámem a teleskopickým ramenem v barvách Kramer.

Přibude další novinka

Poté, co byl na veletrhu EuroTier 2018 představen nakladač KL60.8 – vlajková loď firmy Kramer, na Agritechnice v Hannoveru 2019 se poprvé oficiálně představila od něho odvozená verze s teleskopickým výložníkem. To rozšiřuje plnohodnotný nakladač o výhody teleskopického nakladače se zvýšeným dosahem.

Teleskopický kolový nakladač má překlopné zatížení lžíce 5500 kg, užitečné zatížení při stohování 3900 kg a provozní hmotnost 11 170 kg. Bod otáčení je v maximální výšce na úrovni 5,4 metru.

Dodatečně ke stroji KL60.8 přibude v první polovině roku 2020 v této velikostní třídě ještě další kolový nakladač: KL70.8. S překlopným zatížením lžíce nad 7000 kilogramů tak KL70.8 opět rozšíří portfolio.

Pro nový segment

Stejně jako u všech modelů řady 8 – prémiové řady společnosti Kramer – jsou sériově k dispozici řízení všech čtyř kol, tzv. krabí chod a řízení přední nápravy. Díky osvědčenému nedělenému rámu nakladače přesvědčí svou maximální stabilitou, ovladatelností a konstantním užitečným zatížením.

Kolové a teleskopické kolové nakladače jsou vybaveny výkonným hydraulickým systémem Load-Sensing a inovativním pojezdem ecospeedPRO (volitelně). Modely KL60.8 a KL55.8T jsou poháněny motorem Deutz TCD 3.6 o výkonu 100 kW s emisní třídou V. Na přání jsou nakladače osazeny ještě výkonnějším motorem Deutz TCD 4.1 s výkonem 115 kW, který je sériově instalován v největším KL70.8. Řešení výfukových plynů u obou motorů probíhá s pomocí DOC, DPF a SCR.

Díky osvědčenému řízení všech kol a natočení náprav 2 x 40° jsou tyto stroje specialisty na obtížnou manipulaci i ve stísněných prostorech. Poloměr otáčení je pouze 3,8 metru. „Díky této nabídce ve velikostní třídě nad devět tun provozní hmotnosti můžeme zaručit vysokou výkonnost a dostatečný zdvih při zachování stability. Tím se pro nás otevírá nový segment zákazníků. Jsme přesvědčeni o úspěchu těchto strojů,“ říká Christian Stryffeler, generální ředitel společnosti Kramer-Werke GmbH.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down