Kolové rypadlo pro práci ve městech

Společnost Doosan uvedla na trh kolové rypadlo DX100W-7 o hmotnosti 10,7 tuny. Tato hmotnostní třída je v sortimentu novinkou, přičemž uvedený model je výkonným řešením pro zákazníky, kteří hledají stroj tohoto typu určený především pro použití ve městech a při údržbě silnic.

DX100W-7 nabízí pro tyto účely nejlepší kompromis mezi kompaktností a pohyblivostí, doplněný vynikající produktivitou a komfortem. Pro tento typ stroje je velmi důležité, aby zvládl pracovat ve velmi omezených prostorech. Proto lze novinku volitelně vybavit řízením všech kol a „krabím režimem“, zatímco řízení dvou kol je ve standardní výbavě.

Vysoká bezpečnost

Kromě pohyblivosti ve stísněných prostorech nabízí DX100W-7 nejvyšší bezpečnost a nejlepší specifikace na trhu. Integrované protizávaží o hmotnosti 1,35 tuny zajišťuje vysokou stabilitu při zvedacích pracích v kombinaci s kloubovým výložníkem a dlouhým ramenem, které společně poskytují větší pracovní rozsah než jiné stroje v této třídě, a to i přes podobnou délku výložníku a ramena. Nová konstrukce protizávaží umožňuje nejlepší přístup pro údržbu, a to ze zadní strany stroje a z úrovně terénu.

Kloubový výložník zajišťuje, že obsluha může při nakládání najet se strojem co nejblíž k nákladnímu automobilu. Kromě toho nabízí DX100W-7 maximální zvedací kapacity a rypné síly a také vyhovuje požadavku některých trhů na pojezdovou výšku kolového rypadla nižší než čtyři metry.

Další bezpečnostní prvky modelu lze nalézt v technicky vyspělé kabině ROPS, kde z prémiového sedadla (standardní výbava) může obsluha používat velký osmipalcový dotykový displej ke snadnému procházení všech nastavení stroje, a to včetně pohledu ze standardně dodávané boční a zadní kamery. Dalším exkluzivním prvkem u stroje této velikosti je volitelná možnost 360° kamery pro výhled do všech stran, v kombinaci s volitelným systémem ultrazvukové detekce.

Mezi další funkce v kabině a jejím okolí patří: DAB Audio (systém volání handsfree a Bluetooth), systém paralelních stěračů, pracovní LED světla jako standard, joystick s rolovacím kolečkem, držák nápojů a napájecí zásuvka.

Samostatná čerpadla

Díky výkonu 75 kW (100 k) při 2000 ot./min, který poskytuje motor Doosan D34 G2 splňující požadavky Stage V, nabízí model DX100W-7 nejvyšší výkon motoru, hydraulický průtok a trakční sílu v této třídě. Vysoký průtok z plynule a přesně fungujícího hydraulického systému lze používat k pohonu všech druhů příslušenství. Kromě toho má stroj dvě různá čerpadla poskytující nezávislé hydraulické průtoky pro převodovku a pro plný pohon hydraulických nástrojů na přední části.

Motor přináší nové řešení, které překračuje požadavky normy Stage V bez recirkulace výfukových plynů (EGR) a jež zvyšuje množství vzduchu dostupného během spalování. K tomu zvyšuje teplotu procesu a výrazně snižuje množství produkovaných částic. To v kombinaci s vysoce účinnou technologií následného zpracování DOC/DPF+SCR, která zajišťuje minimální emise. Vylepšený chladicí systém nabízí mnoho výhod, jako je vyšší palivová účinnost, nižší hlučnost a prodloužená životnost.

Model DX100W-7 má vylepšený, odolný a robustní rám podvozku s novým typem systému čepů. Je kompatibilní s předním i zadním příslušenstvím podvozku a navržený pro montáž volitelného systému řízení všech kol. Nová konstrukce podvozku zajišťuje, že příslušenství lze přidávat a vyměňovat bez nutnosti úpravy rámu.

Telematický systém

Na novém modelu DX100W-7 je už z výroby standardně nainstalovaný nejmodernější bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT TMS 3.0 od společnosti Doosan.

Nabízí webové řešení pro správu vozového parku, které je užitečné pro sledování výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby. Systém je také k dispozici jako standardní funkce u všech nových rypadel (od 14 t), u všech nových kolových nakladačů a kloubových damprů od firmy Doosan.*

Foto archiv/Doosan

***

Specifikace rypadla Doosan DX100W-7

Objem lžíce:                                                                                                     0,28 m3

Provozní hmotnost:                                                                          10,7-11,1 tuny

Výkopová hloubka:                                                                                     4245 mm

Dosah hloubení:                                                                                          7820 mm

Výška hloubení:                                                                                           8265 mm

Celková šířka:                                                                                               2450 mm

Výška:                                                                                                  3941-3952 mm

Celková délka v poloze pojezdu:                                                 5687 -5809 mm

Poloměr otáčení zadní části:                                                                    1600 mm

Rypná síla na lžíci (ISO):                                                                                58,6 kN

Rypná síla na ramenu (ISO):                                                                        36,5 kN

Zvedací kapacita v dosahu 4 m:                                                                2,7 tuny

Pojezdová rychlost:                                               nízký rozsah – 5.4/12.9 km/h

                                                                               vysoký rozsah – 16.9/37.4 km/h

Motor (čistý SAE J1995):                                   čtyřválec Doosan D34 Stage V,

                                                                                 75 kW (100 k) při 2000 ot/min

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down