25.08.2017 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kobylka s abnormálním apetitem

Byť si letos v připomene firma TomiTruck pouhé tři roky působení na trhu s komunální technikou, dokázala si vybudovat obstojnou pozici. V jejím portfoliu najdeme nástavby SnowEx, pick-upy Toyota Hilux a profesionální žací stroje Grasshopper.

„Začali jsme s prodejem amerických elektrických plastových sypačů a solankových postřikovačů SnoxEx. Loni přibyly elektricky ovládané sněhové pluhy stejné značky. Tyto zimní doplňky jsou vhodné pro různé druhy nosičů jako třeba Bokimobil, Multicar a podobné. My je agregujeme například s pick-upy Toyota Hilux, které pracují s až osmisetlitrovým sypačem a čelní radlicí s pracovním záběrem 193 cm, přičemž tato nová sestava pro zimní údržbu vychází na zajímavých 950 000 korun bez daně. V létě lze pick-up využívat jako pracovní vozidlo,“ informoval nás na úvod jednatel společnosti TomiTruck Tomáš Ingr.

„Na základě doporučení od firmy SnowEx jsme byli osloveni firmou Grasshopper, česky luční kobylka, která vyrábí profesionální žací techniku s nulovým poloměrem otáčení, jinak také zero-turn, a domluvili se na spolupráci. Nyní jsme výhradním distributorem žací techniky této značky pro Českou republiku a Slovensko, k výrobkům SnowEx přibylo i Polsko,“ doplnil Michal Ingr, který má na starosti obchod.

Grasshopper zahájil výrobu zero-turn sekaček v roce 1969. V současné době zaměstnává 280 pracovníků a využívá nejmodernější výrobní technologie. Výrobní závod se rozkládá na ploše 32 000 m². Žací technika je určená zejména pro pravidelné mulčování, ale i sběr a další techniky sečení. Její výhodou je hlavně rychlá, přesná a kvalitní práce na rozlehlých i ve stísněných plochách. Zahrnuje dvě základní modelové řady s čelním a mezinápravovým sečením. Motory mohou být benzínové, Briggs & Stratton, Kohler, nebo úsporné diesely Kubota o výkonech 21, 25 a 30 k. Šířka záběru se pohybuje od 1,00 do 1,83 m. V optimálních podmínkách lze posekat až 2,65 ha za hodinu se sečením o záběru 1,83 m.

„V Americe jsou uživatelé, kteří měnili svůj první Grasshopper v profi nasazení až po více než dvaceti letech každodenní práce. To vypovídá o vysoké kvalitě těchto strojů. Veškeré základní opotřebitelné součástky máme skladem a navíc pomocí on-line propojení s výrobcem lze objednat pro všechny modely další díly, které můžeme mít do tří dnů,“ poznamenal Tomáš Ingr.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down