Kloubový konkurent pro pevné sklápěče

Jednou z několika světových premiér značky Doosan na veletrhu Bauma 2022, který se uskuteční od 24. do 30. října na výstavišti v Mnichově, bude kloubový sklápěč (ADT). Novinka DA45-7 s pohonem 4 x 4 doplňuje úspěšné modely s pohonem 6 x 6 a bude konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun.

Řada kloubových sklápěčů Doosan nabízí kromě DA45-7 také modely DA30-7 a DA45-7 s užitečným zatížením 28 a 41 tun.

Do obtížných podmínek

Nový sklápěč 4 x 4 má přední část podvozku a kabinu stejné jako u původního modelu 6 x 6. Úpravy doznala zadní jednotka. Model DA45-7 s převodovkou ZF EP8-420 je dvounápravový kloubový sklápěč s dvojitými koly vzadu a se sklápěcí částí podobnou té na pevném sklápěči ve třídě 40 tun.

„Díky výborné ovladatelnosti v obtížných podmínkách náš nový kloubový sklápěč předčí konkurenci z řad pevných sklápěčů. Jednoduše toho zvládá mnohem více,“ uvádí Beka Nemstsveridze, produktový manažer pro kloubové sklápěče Doosan.

Kromě lepšího výkonu v podmínkách, které jsou pro pevné sklápěče obtížně zvládnutelné, není nový model DA45-7 ani čtyři metry široký, aby nebyla nutná speciální přeprava. Dále má lepší poloměr otáčení než srovnatelné stroje. Nižší poloměr otáčení a konstrukce jednotky zadního sklápěče, která je lépe přizpůsobená pro přepravu plochých a těžkých kamenů, přináší výhody zvlášť v těžebním průmyslu a při stavbě tunelů.

Inspirace poptávkou

Tyto rostoucí trhy zahrnují průkopnické krátkodobé těžební projekty, práci v lomech a smluvní těžební průmysl, zejména v jižní Africe, Spojeném království a Austrálii. Velkými uživateli kloubových sklápěčů jsou také dodavatelé staveb a hromadných zemních prací, kteří se podílejí na budování a opravách silnic, přehrad, letišť, skládek a rozvojových projektech.

„Při vývoji jsme se inspirovali poptávkou zákazníků. Nový kloubový sklápěč dokáže uspokojit tržní požadavky po celém světě tím, že klientům se specifickými potřebami nabízí řadu konkrétních výhod. Takový stroj může být například schopný prodloužit těžební sezónu, která se běžně musí na určitou dobu zastavit kvůli období dešťů,“ uvádí Beka Nemstsveridze.

Hlavní výhody

  • Kloubový sklápěč DA45-7 s pohonem 4 x 4 dokáže vystoupat do strmějších svahů než ekvivalentní pevný sklápěč.
  • Novinka funguje lépe než pevný sklápěč ve vlhkých a kluzkých podmínkách.
  • Model DA45-7 obstojí i při práci v silném dešti.
  • Díky malému poloměru otáčení pracuje efektivně v menších prostorech.
  • Dvounápravová konstrukce 4 x 4 narušuje terén méně než konfigurace 6 x 6.

Sklápěč DA45-7 byl vyvinutý v závodě Doosan ADT v Elnesvågenu poblíž Molde v Norsku. Kromě popsaných výhod poskytuje výborný výkon pro přenášení zátěže, vysokou palivovou účinnost, lepší ovladatelnost a maximální pohodlí obsluhy, to vše spolu se zlepšenou spolehlivostí, trvanlivostí a sníženými náklady na údržbu a servis.*

Foto archiv/Doosan

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down