Kloubové nakladače s vysokými ambicemi

Italský výrobce Gianni Ferrari je uživatelům techniky v České republice již velmi dobře známý. Prosadil se zde například výkonnými sekačkami na profesionální údržbu veřejné zeleně, zejména řadami PG a Turbo.

Nyní přichází výrobce s druhou generací univerzálního kloubového nakladače a nosiče nářadí Turboloader. Důkladně analyzoval stroje na trhu a přišel s produktem, který nově řeší některé potřeby uživatelů.

Pouze kvalitní komponenty

„Řada Turboloader představuje pět modelů s výkonem od 22 do 44 koní. Stroje využívají kapalinou chlazené dieselové tříválce Kubota o výkonech 22 nebo 28 koní, vyšší modely potom motory čtyřválcové s výkony 36 nebo 44 koní. Pro konstrukci nakladačů zvolil výrobce pouze kvalitní materiály a komponenty bez jakýchkoliv kompromisů. Dodavatelem hydraulických čerpadel je například Poclain a Sauer Danfoss. Všechny modely mají hydrostatický pojezd a disponují pohonem čtyř kol. Mohou být vybaveny uzávěrkou diferenciálu,“ vysvětluje Tomáš Chytka ze společnosti Profigrass s. r. o., která je dodavatelem komunální techniky s více než dvacetiletou historií a současně výhradním zástupcem Gianni Ferrari v České republice, a pokračuje:

„Kloubové šasi poskytuje velmi malý poloměr otáčení a snižuje prostor potřebný pro manévrování. Uživateli umožní se pohybovat s jistotou i ve stísněných místech. Kloubový podvozek a kola o shodném rozměru zajistí agilní manipulaci s nákladem či příslušenstvím v budovách nebo na staveništi. Projede-li daným prostorem přední část stroje, další ji bude následovat. Zadní kola vždy kopírují stejnou stopu předních, což obsluze velmi usnadňuje práci. Kloubové řízení také zajistí šetrný pohyb i na těch nejkultivovanějších površích, což uživatel ocení při takových činnostech, jakými jsou například realizace a údržba zahrad.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2017.)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down