18.02.2019 | 09:02

Kladné recenze nelhaly, s traktorem vládne spokojenost

Necelých 800 obyvatel, zhruba 250 obytných domů a katastrální výměra přesahující 4 km2, to je základní charakteristika obce Radostice nacházející se v Jihomoravském kraji v okrese Brno-venkov. Technické služby zajišťují v obci dva pracovníci obecního úřadu a již druhou zimní sezónu jim při údržbě chodníků a místních komunikací pomáhá kompaktní komunální malotraktor John Deere 2036R s pracovními adaptéry Matev.

„Naše obec se i díky svojí vzdálenosti od města Brna rozrůstá. V intravilánu přibyla řada nových ulic, a tak je třeba se postarat o zhruba 3,5 kilometru silnic a chodníků. Donedávna jsme údržbu řešili starým malotraktorem, ale ten již neodpovídal našim požadavkům. Proto jsme se rozhodli zakoupit nový stroj, který by byl na vyšší technické úrovni, poskytoval by širší možnosti využití a především byl stoprocentně spolehlivý,“ vysvětluje důvody pořízení nového traktoru starosta obce Ing. Jaroslav Kadlčík a pokračuje: „K nákupu nového traktoru jsme původně chtěli využít některého z dotačních titulů, ale žádný z právě vypsaných nevyhovoval našim požadavkům. Nakonec jsme tedy traktor s příslušnými adaptéry koupili bez dotací z vlastních prostředků. Investovali jsme sice o něco více, ale traktor můžeme využívat bez omezení na jakoukoli práci.“

Ve výběrovém řízení zvítězila společnost STROM Praha s nabídkou malotraktoru John Deere 2036R, jehož servis zajišťuje její prodejní a servisní středisko ve Studenci vzdáleném přibližně 40 kilometrů od Radostic.*

Více v časopisu Komunální technika 2/2019.