16.06.2016 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když jeden adaptér nestačí

Veškeré práce běžné pro provozy technických služeb zajišťuje pro město Mšeno i přilehlé obce středisko organizačního a správního odboru místního městského úřadu. Necelé dva roky vydatně pomáhá čtyřem stálým pracovníkům střediska kloubový nakladač Weidemann 3070CX80 v agregaci hned s několika adaptéry.

Kloubový nakladač zakoupilo město Mšeno před necelými dvěma lety především za účelem řešení zpracování bioodpadu. „Posečenou hmotu k nám svážíme i z okolních vesnic, zde ji skladujeme a průběžně je odvážena do kompostárny, kterou provozuje firma N & N Košátky. Díky variabilitě pracovních adaptérů, které byly součástí dodávky nového nakladače, si stroj poradí nejen s nakládkou trávy a spadaného listí, ale i větvemi a podobně. Proto nám pomáhá také i při údržbě městských lesů při úklidu klestu. Ovšem manipulací s bioodpadem výčet nasazení stroje zdaleka nekončí,“ uvedl vedoucí střediska technických služeb Pavel Nečas.

Kromě nakládky a manipulace se zelení je kloubový nakladač nejvíce využitý v agregaci s cepákovým čelně neseným mulčovačem Maschio Birba. „Stejně jako u každého nového všestranného stroje se i pro náš nakladač nacházela práce postupně a stále jí přibývá. Kromě zeleně ve městě jsme začali udržovat i příměstské úvozové cesty a jejich okolí a nakladač s mulčovačem nasazujeme kromě křovinořezů a další techniky v rámci možností i tam. Ostatně o vytížení této agregace dostatečně vypovídá fakt, že po roce provozu již budeme muset vybavit mulčovač novou sadou nožů, jelikož často pracuje opravdu v náročném terénu,“ popisuje Pavel Nečas další možnost využití nakladače.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down