05.02.2021 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když je potřeba rychlá a spolehlivá sekačka

Jaro se blíží a s ním i otázka údržby obecní zeleně. S řešením, jak efektivně zajistit sečení nebo mulčování, přichází společnost CIME, s. r. o., v podobě sekaček amerického výrobce Walker.

Sekačky Walker – spolehlivost ověřená zákazníky po celém světě

Stroje Walker jsou rodinným klenotem, o který pečuje již třetí generace Walkerů z města Fort Collins v americkém státě Colorado, kde jsou sekačky vyráběny více než 40 let a odkud putují do celého světa. Na našem trhu sečou sekačky Walker již čtrnáctou sezónu a během této doby se staly součástí strojových parků nejen v obecních a městských flotilách. Pro své přednosti jsou provozovány i soukromými provozovateli průmyslových areálů, kempů a aquaparků. Uživatelé vyzdvihují především kvalitní sečení a efektivitu práce, která je u sekaček Walker daná především kompaktními rozměry a silnými motory o výkonu až 27 koní.

 

Co funguje, to se nemění

Walker jsou sekačky postavené na osvědčeném modelu, který spatřil světlo světa již před 40 lety. Komplexně to nazýváme Koncept Walker, kdy je vpředu předsunutá žací hlava s nízkým profilem, uprostřed stroje je pracoviště obsluhy a poslední část tvoří sběrný koš, pod kterým je motor. Posečený materiál pak proudí tunelem ve spodní části stroje. Tento koncept poskytuje rychlou a pohodlnou práci, optimální vyvážení stroje a jednoduchou údržbu.

 

Žací hlava = chytrá hlava

Pohon žací hlavy zajišťuje vývodový hřídel sekačky. Její konstrukce a připojení ke stroji umožňuje hladké kopírování terénu bez skalpování trávníku. Po stranách žací hlavy jsou zesílené plazy, které chrání už tak dost robustní konstrukci při sečení u překážek jako zdi či obrubníky. Na výběr je hned několik záběrů, od 91, 107, 122 a 132 cm s volitelnou výškou střihu od 38 do 102 mm. Předsunutá žací hlava se díky nízkému profilu lehce dostane pod lavičky, ohrady či pod větve jehličnanů v parcích. Nespornou výhodou žacích hlav Walker je přístup k jejich údržbě, kdy se hlava jednoduše sklopí a čištění či výměna nožů jsou otázkou minuty. Ochranu mechanismu pak zajišťují střižné šrouby na nožích a na samotném kardanovém hřídeli.

Více v časopisu Komunální technika 2/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down