17.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Když hledáte opravdu systémový nosič

Sídlo rodinné společnosti Lindner se nachází v rakouském městě Kundl. Výrobní program má dvě větve: traktory Geotrac, které jsou k dispozici ve výkonové řadě od 70 do 145 k, a systémové univerzální nosiče nářadí Unitrac.

Unitrac je možné definovat jako terénní kombinaci přepravního vozidla a nosiče nářadí s výbavou stejně širokou jako oblast použití. Na tento stroj lze agregovat pracovní adaptéry a nástavby pro letní i zimní údržbu.

Kabina

Kabina je konstruovaná tak, aby obsluha měla výhled na pracovní místa adaptérů a nástaveb. Uspořádání prostoru umožňuje řidiči snadné ovládání vozidla. Páky a prvky jsou umístěny na centrálním panelu, jehož součástí je i konzole pro uchycení ovládání jednotlivých nástaveb. Kabina, kterou lze vyklopit do boku o 50°, je ve standardní výbavě každého vozidla Unitrac. Uložená je na čtyřech hydraulických pryžových prvcích eliminujících veškeré vibrace. Po vyklopení kabiny máme přístup k motoru, převodovce a hydraulickému systému.

Podvozek

Podvozek je konstruován koncepcí, která zahrnuje nezávislé zavěšení kol a kloubového spojení mezi přední a zadní částí rámu. Díky tomu mají vždy všechna čtyři kola neustálý kontakt s podložkou. Toto řešení zajišťuje maximální trakci a využití točivého momentu i v členitém terénu. Celý kloub je vybaven řízeným omezovačem síly výkyvu zajišťujícím optimální rychlost pohybu obou částí podvozku.

Nápravy a odpružení

Nápravy jsou speciálně navržené. Nezávislé zavěšení kol s hydraulickým odpružením zajišťují komfortní jízdu kdekoliv. Kotoučové brzdy jsou samozřejmostí – čtyři na přední a dvě na zadní nápravě. Unitrac je možné vybavit elektricky ovládaným systémem řízení obou náprav tak, že i tento nosič, který má nosnost až 4,3 t, je schopen dosáhnout poloměru otáčení 3,5 m. Součástí je i detekce a aretace polohy zadní nápravy v kabině.

Unitrac má hydraulické odpružení s regulací výšky. Tento systém zajišťuje, aby každé kolo reagovalo na nerovnosti terénu. Díky relativně malé dráze odpružení má horní hrana ložné plochy, i navzdory velkým pneumatikám, zvlášť nízkou polohu nad terénem.

Agregace příslušenství

Unitrac má čtyři připojovací místa pro nářadí, která otvírají široké množství použití. Díky užitečnému zatížení 4,3 t a hmotnosti přívěsu 10 tun je vhodný i pro těžké přepravní práce. Samozřejmostí je vybavení čelním, „zakabinovým“ i zadním vývodovým hřídelem.*

CIME

Foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down