22.07.2019 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kámen se oděl do červených šatů

Koncem května se prostory letiště v Kameni zbarvily doruda. Po dvou letech se sem vrátil CASE den 2019 věnovaný především technice, kterou charakterizuje kromě jiného tato barva. Obsažená je rovněž ve vizionářském podtitulu této akce: Červená znamená budoucnost – otevřete si cestu k technologiím zítřka.

Pestrý program letošního CASE dne byl proto zaměřený zejména na prezentaci trendů a novinek v oblasti precizního zemědělství, různých moderních technologií a inovativních řešení, které pomáhají uživatelům dosahovat vyššího zisku za současné úspory nákladů. Každý, kdo se zaregistroval, obdržel červenou čepici CASE IH. Pořadatelé zajistili v rámci doprovodného programu atraktivní leteckou show Martina Šonky. Bohaté občerstvení je již na akcích tohoto typu samozřejmostí. Nechyběla ani sousta pro Komunální techniku.

S důrazem na řešení

„Letos se jedná už o šestnáctý ročník předvádění techniky a technologií, který v poslední době pořádáme na letišti v Kameni ve dvouletých intervalech vždy v roce, kdy není veletrh Techagro. Letos v souladu s podtitulem neklademe takový důraz na technické parametry traktorů, další techniky a souprav, ale spíš na řešení, která tyto moderní stroje a technologie přinášejí uživatelům. Jedná se například o automatické řízení, navádění, půdní senzory, variabilní hnojení, nové systémy automatizace sklízecích mlátiček a další pokročilé funkce,“ vysvětlil marketingový specialista CASE IH Ondřej Adamčík.

Tato značka v rudé barvě zaujímá v portfoliu akciové společnosti AGRI CZ stěžejní pozici, a tak není divu, že na ploše převládala. Bylo ale možné vidět i průřez sortimentem firmy Agrotec Group. Jednalo se například o menší stavební stroje CASE Construction, nákladní automobily IVECO nebo závěsnou techniku pro zpracování píce a mulčování. Novou značkou v portfoliu této společnosti je Zebra dodávající komunální nosiče nářadí české provenience.

Komunální speciál

V Kameni bylo k vidění zhruba šedesát traktorů CASE IH různých velikostí a výkonů včetně pásových verzí a deset strojů sesterské značky Steyr. Dále se jednalo o pět sklízecích mlátiček s úctyhodným záběrem až 12,5 metru, již zmíněné tři stavební stroje CASE Construction, přepravní vozy a závěsnou techniku. Pro zpestření akce a propojení historie se současností posloužily tři historické traktory CASE. Každý tak mohl na vlastní oči posoudit, kam se posunulo zemědělství za posledních několik dekád.

Jeden traktor se poněkud vymykal, v oranžové barvě byl ustrojený speciálně pro komunální nasazení. Šlo o typ CASE IH Farmall C 115 se jmenovitým výkonem 115 koní. „Modelová řada Farmall C je nejoblíbenější v portfoliu traktorů CASE IH pro komunální účely. V této technice se totiž snoubí kompaktní rozměry s optimálním výkonem, což je právě pro uvedený sektor velice důležité. Vyzvednu zejména využití stroje při vyžínání příkopů a zimní údržbě, ale samozřejmě i dalších činnostech. Farmall C 115 zde vystavujeme v agregaci se zadním vyžínacím příkopovým ramenem a čelní rychloupínací deskou pro připojení dalšího nářadí, například sekačky nebo sněhové radlice. Co se komunálních úprav traktorů CASE IH týká, úzce spolupracujeme se společností MTM Tech. Letos budeme dodávat do komunální sféry zhruba dvacet traktorových souprav. Jejich uživateli se stanou podniky krajských správ a údržby silnic, ale i města, obce a další subjekty,“ uzavřel Ondřej Adamčík.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down