07.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kam jiná technika nemůže, nastoupí jedna osa

Historie známého německého výrobce jednoosých traktorů, firmy Kersten, se datuje od roku 1918. Od založení se předchůdci dnešního majitele firmy věnovali prodeji a servisu zemědělských a komunálních strojů. V roce 1986 pak spatřil světlo světa první jednoosý motorový zametač.

Současná moderní výroba využívá pokrokové robotické automatizované pracovní postupy a výrobky Kersten díky tomu dosahují nejvyšší kvality. Všechny rozhodující díly vyrábí společnost sama a na závěr výrobního cyklu jsou jednotlivé komponenty strojů ručně smontovány, seřízeny a je zkontrolována jejich funkčnost. Ročně společnost Kersten vyrobí více než 4500 jednoosých traktorů.

Velmi široký sortiment Dlouhá tradice a německá preciznost, tak by se dala charakterizovat stroje této značky. Kersten je proto znám nejen jako přední výrobce jednoosých nosičů, ale i dalších strojů pro komunální a zemědělské použití. Z nabídky značky Kersten můžeme vyjmenovat:
• hydraulicky poháněné mechanické zametače v šířkách záběru od 0,8 do 3 m určené pro nejrůznější typy nosičů od zahradních traktorů, přes čelní nakladače až po nákladní automobily;
• rotační kartáče ze spirálového drátu vhodné pro likvidaci plevelů a náletových rostlin ze zámkové dlažby, obrubníků a podobných míst;
• sněhové radlice s mechanickým a hydraulickým ovládáním, s možností sklopení vlevo či vpravo pro travní a komunální traktory;
• odstředivá rozmetadla se zásobníkem o objemu 70 l a záběrem plynule nastavitelným od 0,5 do čtyř metrů nebo válcové sypače různých šířek pro travní a komunální traktory;
• adaptér na odfuk a sběr listí, přičemž se nabízí možnost agregace vpředu i vzadu pro travní a komunální traktory;
• nejnověji Kersten společně s nizozemskou firmou Rolugro zařadil do výroby kartáče pro údržbu umělých trávníků – pasivní třídílný se záběrem 3m a aktivní s protiběžným pohybem kartáčů se šířkou záběru jeden a 1,25 m.

Dva nosné pilíře Základním prodejním artiklem společnosti Kersten jsou však dvě modelové řady jednoosých nosičů, a to K-Line a UBS-Line. Jejich největší a nespornou výhodou je hydraulický pohon pojezdu i pracovního nářadí. Díky tomu byla dosažena velmi kompaktní konstrukce strojů a následně i skvělá obratnost při práci.
Řada K-Line zahrnuje pět modelů osazených čtyřtaktními motory Honda o výkonu od 6,5 do 9 k. Pro přenos výkonu se u všech modelů Kersten využívá hydraulika vlastní konstrukce a výroby. Pojezd je plynule regulovatelný od nuly do šesti kilometrů za hodinu, a to dopředu i dozadu. Nářadí na celou řadu K-Line je připojováno rychloupínacím systémem. Pomocí rychlospojek se připojuje i hydraulický plynule nastavitelný pohon nářadí. Ke komfortu obsluhy navíc přispívá velmi pohodlná výškově nastavitelná ovládací konzole s tlumením vibrací.
Řada UBS-Line zahrnuje stroje vyšší výkonnostní kategorie, které jsou osazeny zážehovými motory Briggs & Stratton či vznětovými Hatz Diesel. Původně pouze jednoúčelový stroj dnes slouží k zapojení nepřeberného množství nářadí. Výkon se pohybuje mezi 9 až 18 k a model Alpin si poradí i se svahy až 45°.
Výhodou všech strojů Kersten je kromě zmiňované spolehlivosti zejména také jednoduchý a kompaktní stavebnicový systém, který nabízí skvělou manévrovatelnost a konfiguraci pro téměř každé použití. Díky svým vlastnostem jsou tyto stroje ideálně použitelné i na hůře přístupných plochách, městských nádvořích, zahradách, chodnících a jiných lokalitách, kde nelze využít větší techniku.

Také na českém trhu Od loňského roku dodává výrobky se značkou Kersten do České republiky společnost Bonas z Milevska. Díky rozšíření nabídky o tyto stroje tak Bonas aktuálně nabízí velmi široký sortiment pro každého zákazníka. Samozřejmostí je poskytování servisu všech prodávaných značek a nabídka širokého spektra náhradních dílů.

Popisek: Nosič vyšší výkonové kategorie UBS s bočními zametacími kartáči

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down