11.07.2014 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

K nejnovější technice pomohly dotace

V Kyjovské pahorkatině v okrese Hodonín se nachází obec Moravský Písek se svými zhruba 2150 obyvateli. Komunální služby zde mají na starost čtyři pracovníci obecního úřadu. Při plnění celoročního pracovního harmonogramu jim vydatně pomáhá profesionální technika. Hned několik strojů dodala postupem času do Moravského Písku společnost SOME JH prostřednictvím svého střediska v Mutěnicích u Hodonína. Patří mezi ně mimo jiné jednoosý nosič nářadí BCS 740 a nejnovější přírůstek technického parku, samojízdný zametací vůz Nilfisk City Ranger 3500.

V Moravském Písku suplují čtyři zaměstnanci takřka veškeré činnosti klasických technických služeb. „Starají se o letní i zimní údržbu a čistotu chodníků a veřejných prostranství, věnují se péči o zeleň, spravují veřejné osvětlení a vykonávají i další činnosti kromě svozu komunálního odpadu. I když sběrný dvůr v Moravském Písku také provozujeme a je občanům k dispozici. Co se týče technického zázemí, má každý ze čtyř pracovníků prioritně přidělená zařízení, o která pečuje. Ale jinak se v obsluze střídají podle momentální potřeby. Musím říci, že naši zaměstnanci pracují samostatně, roční pracovní harmonogram již velmi dobře znají a vědí, co je právě potřeba. Proto většinou jen koordinujeme neočekávané situace, které mohou samozřejmě nastat,“ popisuje organizaci práce komunálních služeb starosta obce Moravský Písek Ing. Miroslav Dula.

„Zajistit kvalitně některé činnosti nebýval v minulosti žádný med. Například čištění chodníků, které nebyly v dobrém stavu, se stávalo častým problémem. Nyní máme takřka všechny chodníky opravené, a tak je jejich údržba podstatně jednodušší. Zvláště, když jsme pořídili potřebnou techniku. Zima u nás většinou nebývá příliš krutá, výjimkou byla ta předloňská, kdy se musel sníh shrnutý z chodníků vzhledem k jeho velkému množství odvážet. Proto jsme se rozhodli využít k údržbě jednoosý nosič v agregaci se zametacím kartáčem. Před třemi lety jsme zakoupili nosič BCS 740 a jsme zatím velice spokojeni,“ říká Miroslav Dula.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down