30.05.2016 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

K likvidaci plevelů nepotřebují chemii

Zhruba před rokem se v České republice začala ve větší míře uplatňovat nechemická likvidace plevele technologií Wave Weed Control. Metoda je vhodná pro všechny zpevněné plochy a první zkušenosti potvrzují fakt, že jde o velice účinný, ekonomický a ekologický způsob využitelný nejen pro likvidaci plevelů, ale i čištění povrchů teplou vodou. Letos na jaře začaly dvě kompaktní ruční jednotky řady Mid pracovat také v Pražských službách.

Akciová společnost Pražské služby se novým moderním technologiím rozhodně nebrání a cílená likvidace plevelů bez použití chemických přípravků k takovým technologiím bezpochyby patří. „Dobré myšlenky bývají často velice jednoduché, jen je třeba je správně převést do praxe. Na hodnocení je samozřejmě ještě brzy, se zařízením pracujeme pouze tři týdny, ale první výsledky jsou již viditelné na první pohled. Teď musíme činnost jednotky představit našim zákazníkům a přesvědčit je o smysluplnosti tohoto způsobu likvidace plevelů i dalších možnostech kompaktní ruční jednotky Mid. Zařízení se nám totiž velmi dobře osvědčilo i při čištění povrchů například od starých žvýkaček, plakátů i dalších nečistot,“ říká vedoucí provozně ekonomického odboru Pražských služeb Ing. František Hodan.

V Pražských službách pracují zatím dvě stejná zařízení. „Každé z nich působí na jenom břehu Vltavy, kde sbírají pracovníci první praktické zkušenosti, které budeme vyhodnocovat a srovnávat je s dosud používanými metodami. Zakoupili jsme zařízení střední velikosti, ale pokud se osvědčí, nebudeme se zřejmě bránit ani výkonnějším strojům, popřípadě vyzkoušíme zařízení se dvěma agregáty, abychom ještě zvýšili produktivitu,“ uvedl František Hodan.

Zařízení pracuje na podvozku Multicar M31 C, ale využitelný je prakticky každý nosič s odpovídající nosností.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down