K desátým narozeninám s novým partnerstvím

Inovativní český výrobce nosičů komunálních nástaveb ZEBRA oslavil letos v dubnu desáté výročí svého založení. U této příležitosti seznámil veřejnost se zahájením obchodní spolupráce s nizozemskou společností FRISIAN MOTORS.

Bez mezinárodní kooperace si dnes už neumíme produkty komunální a městské techniky už ani představit. Většina evropských značek má své dealery, dodavatele nebo spolupracující firmy rozesety po Evropě, mnohdy po celém světě. Také můžeme jmenovat dlouhý seznam dovozců této techniky či jejich komponentů.

Zprvu žebřiňák, poté náklaďák

Stejně tak česká automobilka #ZEBRAGROUP, zaměřená na výrobu a prodej nosičů výměnných nástaveb s motorizací podle požadavků zákazníků (diesel, elektrický pohon), spolupracuje s mnoha světovými výrobci, například CATTERPILLAR, BUCHER, BOSCH a dalšími. Při cestě nosičů výměnných nástaveb ZEBRA na zahraniční trhy, se jeví spolupráce obdobně velkých firem jako velmi vhodná. Také proto v rámci doplnění nabídky portfolia elektrických vozidel pro komunální trh přichází #ZEBRAGROUP s představením obchodní spolupráce s holandskou společností FRISIAN MOTORS.

Co firma FRISIAN MOTORS nabízí, jakou má historii a jaké je současná tržní pozice produktů FRISIAN? Většina čtenářů jistě zná úspěšnou světovou značku DAF s nizozemským původem. Ale málokdo možná ví, že původ dnešního nákladního vozidla má ve zcela jiném produktu – v obyčejném žebřiňáku. Je jasné, že se nejednalo o lehkou cestu, ale úspěch se nedá popřít. A v něčem je podobná nedlouhá historie značky FRISIAN MOTORS, kterou lze označit jako další úspěšný holandský projekt.

Z kůlny na náročné trhy

FRISIAN MOTORS založil v roce 2009 Theo de Jong. Jako součást svého hobby přestavěl benzínovou sekačku na elektrickou verzi. Ta rychle získala pozornost nejdřív mezi známými, pak sousedy a brzy se ukázalo, že přichází stále více lidí, kteří si chtějí tuto sekačku koupit. Zakladatel FRISIAN MOTORS vždy navrhoval nové produkty a zaměřoval se na jejich udržitelnou výrobu a použití udržitelných materiálů.

Brzy po sekačce přišel s prvním vozidlem – Leffertem, který je předobrazem současného produktu Leffert FM-50. A pak už vše šlo známou cestou úspěšných firem – z domácí kůlny se za posledních 15 let firma FRISIAN MOTORS rozrostla ve společnost s více než 30 zaměstnanci. Dnes je to dynamická firma, která za pouhé poslední dva roky umístila na náročný trh Beneluxu a Německa 500 vozů a s letošními prodeji již atakuje 1500 prodaných kusů. FRISIAN MOTORS nyní nabízí šest různých elektrických modelů UTV, pro které je k dispozici široká škála příslušenství.

Na viděnou v Pardubicích!

A kde vozidla FRISIAN v zahraničí najdete? Stejně jako fríský kůň, kterého má společnost ve znaku, protože vozidla se vyrábějí v severní části Nizozemska, v oblasti Frísko, které bylo vždy domovem fríského koně, vytrvalého dělníka, vozidla FRISAN MOTORS pomáhají zákazníkům kromě jiného ve stavebnictví, při rekreaci a ve státní správě. Vozidla spadají do kategorie L7 a vyznačují se snadnou obsluhou, jednoduchou údržbou a mnoha možnostmi použití.

Předvedení produktu a značky FRISIAN MOTORS se odehraje téměř v domovské stáji dalšího kopytníka, tedy české automobilky #ZEBRAGROUP, tedy v Pardubicích, a to ve dnech 5. a 6. června na výstavě Dny zahradní a komunální techniky 2024 v areálu Dostihového závodiště. Ve spojení s nosiči výměnných nástaveb ZEBRA můžete získat zajímavou produktovou sestavu pro vaše konkrétní potřeby. Stejně tak se možná v budoucnu dočkáme prohloubení obchodní spolupráce značek ZEBRA a FRISIAN na dalších trzích.

(red)*

Foto archiv/ZEBRA