Jižním expresem za poznatky z praxe

Letos třicetileté Sdružení komunálních služeb (SKS) pořádá kromě pravidelných kongresů také rozmanité odborně vzdělávací akce. Jejich hlavním cílem je výměna a vstřebávání praktických poznatků. První vlaštovkou svého druhu byl listopadový dvoudenní tematický zájezd.

Po již zavedených výpravách k zahraničním výrobcům komunální techniky (Multicar, Etesia, BUCHER...) si premiéru odbyl nový model tuzemských dostaveníček s pestrými diskusemi se zástupci vybraných podniků, které mají na starosti údržbu měst a obcí, a to přímo v jejich prostředí. Volba padla tentokrát na jižní Čechy, konkrétně města Tábor, Písek a Hluboká nad Vltavou.

Kromě odbornosti začlenili organizátoři ze SKS do programu i chutnou porci kultury v podobě návštěv zámků Český Krumlov a Hluboká. Azylem pro večerní diskuse se shrnutím denního programu a pro dva noclehy se stal již několika kongresy SKS ošlehaný Wellness hotel Frymburk na břehu nádrže Lipno.

Naprostá většina ze třiceti účastníků zájezdu do jižních končin se shodla na tom, že se novinka osvědčila. Nyní je na SKS, zda na letošní úspěšnou expedici naváže i napřesrok.*

(Podrobnosti najdete v Komunální technice 12/2021)