06.12.2012 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Již od jara letošního roku v novém

Výstavní dny uspořádala ve svém zrekonstruovaném areálu společnost Cime Pelhřimov. Ve zcela nové budově působí sice již od jara, ale na slavnostní otevření se našel čas až v polovině října po skončení hlavní zemědělské sezóny. Nicméně zemědělská technika není to jediné, co má společnost Cime ve své nabídce. Do jejího portfolia neodmyslitelně patří i stavební a komunální stroje.

Rozhodnutí o výstavbě nové administrativní budovy a firemní prodejny zahradní a komunální hobby techniky nazrávalo poměrně dlouho, samotná výstavba už ovšem zase tak dlouhý čas nezabrala. „Stará již zcela nevyhovující budova byla stržena na jaře roku 2011, jelikož její rekonstrukce by byla ekonomicky nevýhodná. Původně jsme se měli do nového stěhovat ještě do konce roku, nicméně nakonec jsme museli jednu zimu přečkat v provizorních stavebních buňkách a do nového jsme se stěhovali až v únoru 2012. Podzimní třídenní výstavní dny jsou konečně příležitostí našim zákazníkům nové zázemí ukázat. Kromě prodejny menší zahradní a hobby techniky se můžeme pochlubit také zrekonstruovaným pneuservisem. Pro oblast Pelhřimovska jsme se také stali obchodním zástupcem značky Stiga,“ uvedl zástupce společnosti Cime Ing. Miroslav Mikulič.
Nová prodejna zahradní techniky se servisním zázemím a skladem náhradních dílů není ovšem zdaleka tím jediným, co firma Cime nabízí. Nosným produktem i nadále zůstávají teleskopické manipulátory Merlo společně s kloubovými nakladači německé firmy Weidemann, rakouskými traktory Lindner, čelními taktorovými nakladači MX, malotraktory Goldoni či sekačkami Walker nebo Grasshopper. Úspěšné jsou i vysavače Billy Goat, které jsou ideální pro úklid listí nebo komunálního odpadu. Jde o stroje, které díky svému výkonu, jednoduché manipulaci a nenáročné údržbě ve své kategorii patří ke špičce. Sortiment, který může společnost Cime nabídnout, je ovšem daleko širší a zahrnuje stroje vhodné pro dopravní obsluhu, sečení zeleně, manipulaci s materiálem, nebo další péči o trávníky.

Teleskopický manipulátor s oceněním

Důležitým produktem v nabídce společnosti Cime zůstávají teleskopické manipulátory Merlo. Italská společnost Merlo je autorem řady unikátních technických řešení v daném oboru. Merlo přišlo jako první s motorem na boku stroje, vnější kontury rámu tvoři plná válcová kulatina, která v sobě kombinuje prvky stability a ochrany stroje. V neposlední řadě je třeba zmínit i patentovaný boční posuv v kombinaci se svahovým vyrovnáváním.
Na letošním jarním brněnském veletrhu Techagro získal systém C.D.C. dynamické kontroly zatížení zvláštní ocenění. S geometrickou konfigurací stroje a nastavení bezpečnostního systému podle připojeného adaptéru jde o řešení přispívající k větší bezpečnosti a efektivitě práce s teleskopickými manipulátory. Kombinuje systém dynamického zatížení s automatickým rozpoznáním adaptéru. Při maximální bezpečnosti je tak zajištěno optimální využití výkonu při tenzometrickém sledování hmotnosti a automatické detekce připojeného adaptéru.

Novinka do komunálního sektoru

Novinkou, která jistě najde uplatnění v provozech technických služeb, je malotraktor Goldoni Ronin 50. Jde o stroj s pohonem všech čtyř kol uzávěrkou diferenciálu zadní nápravy. Traktor je poháněn čtyřválcovým vodou chlazeným dieselovým motorem Lombardini o výkonu 48 koní a obsahem 2199 cm3. Synchronizovaná reverzní převodovka umožňuje řazení 28 rychlostí (12 vpřed a 12+4 vzad). Traktor s nádrží na pohonné hmoty o kapacitě 40 litrů má nosnost ramen 1720 kg. Jeho poloměr otáčení je 280 cm.

Popisek: S novou administrativní budovou vyrostla v pelhřimovském areálu společnosti Cime také prodejna zahradní techniky

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down